20.08
2018

Вартість продуктів харчування  лише за минулий місяць зросла на 1,1%, м’яса та м’ясопродуктів, макаронних виробів, хліба і риби — на 2,6%. Овочі подорожчали на 5,4%.


Фермери застерігають, що засуха та мор тварин від африканської чуми свиней викликали величезні втрати. Це може призвести до значного збільшення цін в магазинах. Ціни на продукти можуть швидко підскочити до 80%! Буханець хліба може коштувати до 10 злотих, а м’ясо подорожчає майже в два рази! Сільськогосподарська Федерація Польщі (Federacja rolna) попереджає, що такі ціни зберігатимуться в польських містах, якщо уряд не введе в країні політику, аналогічну стану стихійного лиха. Сільськогосподарські асоціації звертаються до прем’єр-міністра та міністра сільського господарства з таким проханням — виділити з уряду дотації для фермерських господарств.

Уряд оцінює втрати на мільярд злотих.

— Польська пшениця йде на імпорт за кордон, а ми в Польщі будемо споживати зерно  ГМО, імпортоване з Аргентини. З цього власне збіжжя виготовлятимуть борошно для випічки хліба”, — попереджає Мартін Бустовський з польського союзу фермерів «Солідарні».

Eska Wroclaw

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень