20.08
2021

Вважається, що журналісти знають все. Не знають, а дізнаються. От і ми після публікації в одному з попередніх випусків газети статті про жінку-шашистку, яка здобуває перші місяця для Олександрії на обласних та районних змаганнях, дізналися від наших уважних читачів, що в нашому місті все ж таки існує гурток з гри в шашки. І насправді, це чудова новина.

Якщо точніше, то там тренуються не тільки з шашок, а й з шахів. Мешкають гравці в приміщенні міського суспільного об’єднання інвалідів з дитинства, загального захворювання та інвалідів праці «Віра». Так склалося, що десять років тому в Олександрії закрили шаховий клуб. Рада ветеранів спорту, головою якої є Микола Йосипович Олефіров, зробила усе можливе, щоб зберегти цей вид спорту в місті. Микола Йосипович звернувся до громадської організації інвалідів «Віра» з проханням використовувати кімнату в їхньому приміщенні для тренувань. Але керівник «Віри», Зоя Іванівна Беззубова, поставила шахістам умову… Вона надасть гравцям кімнату для занять, та разом із ними грати в шахи та шашки будуть також її підопічні. Звісно, на таку «складну» умову Микола Йосипович та його спортсмени залюбки погодилися.
Тоді, багато років тому, шахісти не тільки залишилися без притулку, але й не мали ніякого інвентарю. Не було ані дощок, ані самих шахів та шашок, ані годинників для гри. Їм допоміг Сергій Анатолійович Кузьменко, який купив двадцять комплектів шахів та десять шашок. Але коли вручав подарунки, виявилося, що потрібні ще годинники для гри. Сергій Анатолійович махнув рукою: «То будуть вам і годинники!» Шахісти й досі користуються тим, що подарував майбутній мер Олександрії.

Саме громадська організація ветеранів спорту звернулася десять років тому до обласного регіонального Центру з фізичної культури та спорту «Інваспорт», щоб організувати в нашому місті обласні змагання серед інвалідів-опорників. Цю ініціативу в Центрі підтримали, і ось уже багато років поспіль в Олександрії в приміщенні ГО «Віра» проводяться чемпіонати області з шашок та шахів серед людей з інвалідністю. В них беруть участь спортсмени з Кропивницького, Світловодська, Знам’янки та Олександрії. Перші п’ять місць завжди забирає Олександрія. «Зоя Іванівна ставить нам таку задачу, тож потрібно її виконувати», – жартує Микола Йосипович.
Три-чотири рази на рік проводяться чемпіонати міста, в яких беруть участь діти, вихованці шахового відділення ДЮСШ № 2, дорослі – інваліди та ветерани спорту. Зараз шаховий гурток відвідує майже п’ятнадцять осіб, тому що кімната для занять замала для більшої кількості гравців. Але незважаючи на це, гурток радий буде гостинно прийняти до себе усіх містян, які бажають займатися шашками та шахами.

От уже багато років триває спів-праця ГО «Ветерани спорту» з товариством інвалідів, вони живуть разом дуже дружно, підтримують один одного та допомагають чим можуть. Наприклад, вихованці Миколи Йосиповича не тільки добре грають у шахи, але охоче можуть і стілець відремонтувати, електрику й т. ін. У приміщенні для інвалідів є великий зал, який потрібно відремонтувати. І тоді з’явилася б можливість проводити більш масштабні змагання. До речі, Сергій Анатолійович перед обранням його мером міста обіцяв інвалідам це зробити, й вони та їхні друзі, ветерани спорту, дуже сподіваються, що голова міськради дотримається свого слова. Микола Йосипович говорить, що в приміщенні ГО «Віра» взагалі можливо зробити цілий міський реабілітаційний центр для інвалідів або філіал Кіровоградського регіонального Центру, де вони б могли займатися спортом і не тільки. Тут є всі умови для того, стверджує Микола Йосипович: дуже зручне для інвалідів розташування на першому поверсі, поруч стадіон та парк, в яких можна тренуватися, переодягнувшись у приміщенні «Віри», а після тренувань прийняти душ. Є навіть проєкт, в якому передбачені роздягальні, душові, сауна й т. ін. І ветерани спорту готові це зробити для своїх друзів, якби цим проєктом зацікавилася влада й підтримала, адже «друг в біді не лишить»…

Тамара Квіткова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень