15.04
2016

Депутати Олександрійської міської ради від партії «Батьківщина» не порушили жодних партійних засад у своїй роботі під час спільного голосування з опозиційними силами міста з питань затвердження Регламенту, реалізації законів щодо передачі повноважень у сферах державної реєстрації та внесення змін до міського бюджету на 2016 рік.

Такий висновок можна зробити з виступу Сергія Соболєва – заступника голови депутатської фракції політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” у Верховній Раді України у відповідь на питання про оцінку критеріїв роботи депутатів місцевих та обласних рад, повідомляє сайт «Про дерибан».

«Я от просив би, давайте велику політику залишимо для Верховної Ради, там ця політика дійсно дуже суттєва. Коли ви тут, на місці, приймаєте рішення про те, як буде функціонувати комунальне господарство чи будуть асфальтуватися дороги, тут немає ніякої політики. Нас цікавить лише одне: не дай Боже, голова обласної ради чи обласна рада допустять речі, які є в інших областях, коли не контролюються проведення тендерів, де ідуть відкати, коли комунальні господарства дозволяють собі працювати в умовах порушення законодавства, включаючи хабарі, відкати і все інше. Ось за це ми каратимемо, за це будемо питати найжорсткішим чином. Це буде показник роботи, для нас дуже важливої», – цитує ресурс С.Соболева.

Депутатів Олександрійської міської ради від ВО «Батьківщина» та УКРОПу демократична більшість назвала зрадниками – за те, що взяли участь у сесійному засіданні у той час, коли інші представники більшості продовжують ігнорувати роботу місцевого парламенту. Про мотиви діяльності, ситуацію в місті і подальші плани народних обранців від «Батьківщини» ми говоримо з депутатом міської ради Євгеном Алімовим. Наш співрозмовник представляє ВО «Батьківщина» у міській раді, раніше працював у правоохоронних органах оперуповноваженим Державної служби з боротьби з економічними злочинами, заступником командира взводу патрульної служби, а на даний час зарахований до складу комісії з проведення атестації особового складу підрозділів Національної поліції в Кіровоградській області.

– Чому, на вашу думку, робота депутатського корпусу в Олександрії зайшла у глухий кут?

– Це обумовлено політичною кризою. Деякі політичні сили, такі, як «Солідарність», «Самопоміч», Радикальна партія Олега Ляшка, висували кандидатів на посади заступників міського голови, з якими не погоджується Степан Цапюк. У своїй боротьбі вони забули про те, що від їхніх методів протистояння можуть страждати виборці. Для того, щоб досягти своєї мети – зміни виконавчого комітету – можна вести боротьбу інакше. Для ВО «Батьківщина» люди зав-жди були і залишаються головним пріоритетом, інтереси виборців ми ставимо понад усе.

– Але ж тривалий час після виборів «Батьківщина» підтримувала демократичну більшість і разом з нею ігнорувала сесійні засідання міської ради. Потім все змінилося. Чому?

– У нас не було жодних політичних домовленостей, формально визначених письмовою угодою. На восьмій сесії Олександрійської міської ради 26 лютого депутати від кожної політичної сили, що входять до складу демократичної більшості (БПП «Солідарність», ВО «Самопоміч», ВО «Батьківщина», РПЛ, УКРОП), заявили про те, що не будуть брати участі у роботі сесій, допоки на розгляд не буде винесений новий проект Регламенту і новий склад виконкому. Кожна політична сила заявила про це окремо, спільної заяви не було. Разом з тим, 27 лютого на прес-конференції лідер фракції «Солідарність» Андрій Коломійцев повідомив: «Ми всі нормальні люди і розуміємо: якщо виникнуть питання, пов’язані з життєдіяльністю міста, ми повернемося до зали, і вони будуть вирішені».

– Але ми згодом побачили, що це не так. У виборців склалася стійка думка про те, що політичні амбіції стали вище інтересів громади.

– Фактично ця заява стала запобіжником, який можна використовувати у своїх цілях. З іншими політичними силами у складі демократичної більшості цей виступ не погоджувався, і заява стала для нас несподіванкою. На переконання депутатів від «Батьківщини», саме питання життєдіяльності міста і були винесені на розгляд дев’ятої позачергової сесії міської ради, у якій «Батьківщина» брала участь.

– Чому «Батьківщина» взяла участь у сесійному засіданні? Отримали вказівку згори чи з власної ініціативи?

– Ми приймали рішення самостійно, ґрунтуючись на тому, що внесення змін до міського бюджету – це і є найперше питання життєдіяльності Олександрії. Були розподілені стабілізаційна дотація з Державного бюджету на суму 3 млн 146 тис. 300 грн і субвенція з обласного бюджету на лікування хворих на цукровий діабет – 1 млн 35 тис. грн та на лікування хворих після трансплантації органів – 408 тис. грн. Завдяки тому, що сесія відбулася, четверо олександрійців, які перенесли операції з трансплантації органів, до кінця року забезпечені коштами на лікування, як і 487 інсулінозалежних. Окрім того, ПТУ отримали кошти на оплату праці співробітникам, виплату стипендій студентам і оплату комунальних послуг. На цій же сесії були передані повноваження від центральних органів Управління юстиції місцевим – зокрема, функції державних реєстраторів. Це питання децентралізації влади. Рішення на місцях з реалізації відповідного Закону України мали бути прийняті до першого квітня.

На тій сесії від демократичної більшості лунали заяви з вимогою до міського голови поступитися принципами і внести на розгляд сесії проект Регламенту. Але на позачерговій сесії можуть бути розглянуті всього два питання. Ми з секретарем міської ради Оленою Богоявленською поспілкувалися з міським головою і знайшли компроміс – просто на місці було підписане розпорядження про скликання ще однієї позачергової сесії. Олена Миколаївна зателефонувала відсутнім депутатам і повідомила про це. Вони б мали зібратися – адже здійснилося те, чого вони домагалися. Але вони знову проігнорували сесію. Чому? Незрозуміло.

– Цей проект Регламенту був сформований з урахуванням пропозицій депутатів сьомого скликання?

– У нас було два проекти Регламенту, обидва були розміщені на сайті міської ради – розроблений секретарем міської ради Оленою Богоявленською і внесений депутатською комісією з питань депутатської етики, законності та регламенту, яку очолює Микола Воробченко. Суттєвих відмінностей між ними немає. Але перший не влаштовує депутатів тому, що там є питання по формуванню виконавчого комітету. Якщо цей Регламент в якихось нормах не влаштовує депутатів, є можливість внесення до нього змін рішенням сесії міської ради.

– Протистояння між депутатами і міським головою дуже затяглося і неабияк нервувало олександрійців. Усі розуміли, що таким шляхом жодного конструктиву не досягти. Чи обговорювали члени демократичної більшості шляхи виходу з політичної кризи?

– Жодного діалогу на тему, як подолати кризу, особисто я не чув. Ніхто не пропонував чіткого плану та навіть слушних пропозицій. На мою думку, у подібних ситуаціях треба шукати компроміс. Але «Самопоміч» і «Солідарність» раніше зробили багато заяв, якими у разі діалогу з міським головою треба було б поступатися або стояти на своєму. Вони вибрали останній варіант. Тому все зайшло у глухий кут. Якби «Батьківщина» продовжила ігнорувати сесії, в місті б ще більше зросли напруга і недовіра до політичних сил, які входять до складу міської ради. А довіра людей – найважливіший критерій для політиків.

– Але ж після дев’ятої сесії «Батьківщину» звинуватили у зраді. Ви вважаєте, що когось зрадили?

– Абсолютно ні. Мені здається, що зрадили виборців у першу чергу ті, хто блокує роботу сесій міської ради. «Батьківщина» взяла на себе відповідальність і розрубала Гордіїв вузол.

Зрадниками називають не лише нас, а й депутатів від УКРОПа, які також голосували на дев’ятій сесії. Ці люди брали участь в АТО, є учасниками бойових дій. Хотілося б подивитися, чи змогли б опоненти звинуватити їх у зраді особисто, а не позаочі. Звинувачення у порушенні домовленості між місцевими організаціями БПП «Солідарність» і ВО «Батьківщина» не мають жодних підстав. Насправді політична угода, яку напередодні виборів, 28 вересня 2015 року, офіційно і публічно підписали «Солідарність» і «Батьківщина», передбачала підтримку на виборах до місцевих рад єдиного кандидата на посаду міського голови Андрія Коломійцева і незалежно від того, чи стане він міським головою чи ні – підтримку на посаду секретаря міської ради Олени Богоявленської. У депутатів від «Батьківщини» немає особистої зацікавленості у блокуванні роботи ради, кандидатів до нового складу виконкому в частині заступників ми не пропонували, лише вільних членів виконкому – підприємців Півняка та Артем’єва. Так, виконавчий комітет у теперішньому складі не відповідає суспільним настроям, його треба міняти. Після виборів до місцевих рад має змінитися і виконавча гілка влади.

Олена Карпачова

, .

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    “Ніхто не пропонував шляху і діалогу по виходу з кризи…”
    У це “ніхто” входять і сво… від Батьківщини!? Мовчки, підкилимно домовились з посадороздаючим суб’єктом владних повноважень, (як очевидний результат вже отримали їх) прийнявши його сторону… і при цьому нікого і нічого не зраджували, раптово возлюбивши ворогів своіх, як ближніх своїх виборців і заразом усю страждаючу громаду. Віртуози! Привіт вам з о. Іскаріота.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень