23.12
2016

   Який існує порядок звітності депутатів місцевих рад про їхню роботу? Де, коли і як звітують депутати Олександрійської міської ради перед своїми виборцями?

Микола Степовий, олександрієць


Чинним законодавством передбачено обов’язок депутатів місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного округу, об’єднаннями громадян. Так, рішення Олександрійської міської ради №168 від 27 жовтня 2016 р. відповідно до статей 10, 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначає строки проведення звітів депутатів Олександрійської міської ради сьомого скликання перед виборцями щорічно у жовтні-грудні.

    Також слід місцевим депутатам не пізніше як за 7 днів (а на практиці бажано і раніше, щоб могла зібратися більша аудиторія) до звітування повідомити виборців про час і місце проведення звіту через місцеві ЗМІ або в інший спосіб (частина 4 ст.16 вищезгаданого закону). До речі, цей момент у рішенні №168 чомусь не згадується.

  Час для звітування зазвичай рекомендують обирати зручним для громадян з будь-яким соціальним статусом (наприклад, це може бути післяробочий час, обідня перерва чи вихідний день). Місце звіту депутат також обирає самостійно, головне – щоб це було зручно для явки мешканців відповідного мікрорайону чи території.

   Яку інформацію повинен містити звіт депутата місцевої ради? Частина 2 ст.16 того ж закону все це визначає у доволі загальному спектрі. Але знову ж таки, практики рекомендують включати до звіту відомості про діяльність депутата, кількість відвіданих і пропущених ним засідань ради і постійних комісій, про роботу у виборчому окрузі, вид і кількість пропозицій, внесених ним на розгляд ради, прийняті радою рішення та їх виконання, особисту участь у їх обговоренні, а також про кількість і зміст отриманих від виборців доручень та їх виконання. При цьому головне – не узагальнювати результати, уникати вживання неконкретних висловлювань на зразок «посприяв», «є певні результати» тощо.

   До речі, контроль за виконанням згаданого рішення №168 про звітність депутатів покладено на секретаря міської ради О.М.Богоявленську та постійну комісію міської ради з питань законності, депутатської діяльності, етики, правопорядку, регламенту, гласності, місцевого самоврядування та запобігання корупції.

   То як же проходять звіти наших «конкретних» депутатів нинішнього, тобто сьомого скликання? Про це ми і запитали голову вищезгаданої депутатської комісії, депутата від міської організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Миколу Воробченка. Та, на жаль, ніякої інформації про хід звітної кампанії депутатів він працівнику редакції не надав, незважаючи на дворазові прохання. Не зміг чи не захотів – невідомо, просто послався на велику зайнятість. До речі, якщо звернутися до даних, оприлюднених на сайті Олександрійської міської ради станом на 1 листопада 2016 року, сам Микола Миколайович з 22 сесій міської ради був присутнім тільки на 10. За рік він не подав жодного депутатського звернення і не підготував жодного питання на розгляд сесій. Поки що це – найгірший показник серед усіх 36 депутатів міської ради. Така наша реальність, над якою варто б замислитись і секретарю міської ради, і комісії з питань депутатської етики.

   З інших джерел редакції «ОТ» відомо, що на даний час перед виборцями прозвітували лише одиниці з усього депутатського корпусу міської ради.

О.Наріжний

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    “Депутатом бути – не тіко значок носити”… а ще й подарунки придбані за кошти бюджету роздавати, щоб асоціації пов’язані з ліком його божественно-щедрим у свідомості плебса зародити.
    … а ще ілюзорні міражі іміджеві творити, що наче від нього(!) (депутата, а не олігархо-папидлів) що-небудь залежить.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень