12.09
2018

За вікном осінь, але ще доволі тепла пора. То чому б не помандрувати? На вихідні можна відправитися не в далеку мандрівку, але побачити не менш цікаві речі. А таких місць на Олександрійщині чимало.

Доволі цікаве запрошення в автобусний вікенд-тур “10 забутих шедеврів степу” запропонував на своїй сторінці у Фейсбук кропивничанин Андрій Домаранський.

Їхати з ними, як кажуть, нам не по дорозі. Але цікаво, що у перелік туру потрапили сім доволі привабливих «шедеврів» Олександрійщини. Серед них: храм, в якому, мабуть, може поміститися усе сучасне населення села, в якому він уцілів (храм Святого Дмитра Солунського у с. Світлопіль). Єдина в області будівля лікарні у стилі модерн (с. Нова Прага). Єдина в області пожежна вежа з механічним годинником (каланча пожежної частини в Олександрії). Найбільший в Європі буровугільний кар’єр (Морозівський буровугільний розріз, сел.Пантаївка). Справжній палац (точніше те, що від нього залишилося) (Палац Вімбергау с. Ясинуватка). Мандрівникам також пропонують оглянути пам’ятник на честь маневрів російської армії і приїзду російського імператора, що відбувалися поблизу Нової Праги у 1888 році, та Будинок Піщевичав Олександрії.

Привабливими для олександрійців можуть бути не тільки старовинний замок, кар’єр, але й «лікувальне озеро» в Оліївці, ставки з рибою (с.Щасливе, с.Долинка, с.Червона Кам’янка, с.Олександрівка, с.Попельнасте, с.Войнівка), ліс з грибами (с.Ізмайлівка,  с.Пустельникове). До того ж, чудовим місцем для відпочинку є і село Попельнасте. Тут безліч ставків та незаймана природа з реліктовими рослинами, 14 курганів, створених в різні часи різними народами, що проживали тут, протестантська церква, культурно-освітній центр з музеєм, водоспад, місця мешкання бобрів та ще багато цікавого.

Загалом, на території Олександрійського району налічується більше 10 пам’яток архітектури ХІХ століття загальнодержавного і місцевого значення, 72 пам’ятки історії та культури. А смт. Нова Прага включене до Списку історичних населених місць України.

“Олександрійські новини”

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень