4.03
2020

Фахівці управління захисту споживачів Держпродспоживслужби в Кіровоградській області роз’яснюють як діяти покупцю, який випадково розбив чи пошкодив товар в магазині.

До управління надійшла скарга. Жінка здійснювала покупки в магазині та ненароком зачепила упаковку перепелиних яєць. Як наслідок яйця розбилися. Охоронець змусив жінку сплатити повну їх вартість, але споживачка звернулася до управління захисту споживачів.

Згідно зі ст.323 Цивільного кодексу України ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, тобто магазин. А ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження товару переходить до покупця з моменту передання йому товару. Тобто, коли продукція не передана покупцю, ризик пошкодження лежить на власникові/магазинові, а тому покупець не повинен сплачувати кошти за розбитий/зіпсований товар, оскільки він ще не придбав його.

Якщо ж адміністрація/охорона магазину наполягає на своєму, вимагайте скласти акт про нанесення шкоди та надати факти, які, на думку адміністрації магазину, доводять вашу вину. Слід підкреслити, що вину покупця, а також чи повинен він платити за такий товар, може встановити тільки суд. Тож покупець повинен пам’ятати – на місці нічого не оплачується, а лише фіксується.

У випадку, коли адміністрація/охорона магазину переходить до більш рішучих дій і взагалі не випускає покупця з приміщення, слід згадати ще й про пункти 1, 4 і 5 ст.19 Закону України «Про захист прав споживачів», в яких йдеться про заборону нечесної підприємницької практики та агресивної діяльності. Так, агресивною вважається підприємницька практика, яка фактично містить елементи примусу, може впливати на свободу вибору споживача стосовно придбання продукції.

Якщо ж після всіх аргументів покупця продовжують примушувати платити за розбитий/пошкоджений товар і відмовляються складати акт та фіксувати ситуацію на місці, споживач може викликати поліцію.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень