13.02
2023

Врожай Олександрійщини

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Який врожай зібрали аграрії району у минулому році та які плани на майбутнє – про це ми запитали у начальника відділу агропромислового розвитку та екології Олександрійської РДА Олександра Ткаченка.

– Рік, що минув, був надзвичайно напруженим для аграріїв: уперше за всю історію незалежної України їм довелося працювати в умовах війни. Військовий стан поставив багато викликів, але сільгоспвиробники впоралися з завданнями, які були поставлені перед ними. Весняні польові роботи встигли провести своєчасно, і всі ті обсяги, які планувалися посіяти у 2022 році, були виконані. Проте була дещо порушена структура посівних площ, і частина полів була засіяна соняшником, замість запланованих інших культур.
Станом на сьогоднішній день зібрано практично весь врожай. На полях залишилися незібраними лише 2-3 відсотки кукурудзи, дозбирати яку завадили несприятливі погодні умови. Валовий збір ранніх зернових та зернобобових має практично такий самий показник, як і у 2021 році, і якби погодні умови дозволили своєчасно дозбирати кукурудзу, то показник був би на рівні позаминулого року.
Великою проблемою під час воєнного стану було і залишається зберігання та реалізація збіжжя. І добре, що своєчасно спрацював Кабінет Міністрів, Адміністрація Президента, які змогли добитися відкриття зернового коридору. Також стабілізувати ситуацію допомогла програма закупівлі рукавів для збереження врожаю. Представники району теж брали участь у цій програмі. Деякі підприємці самостійно закуповували рукави, а також швидкомонтувальні модульні ангари для зберігання сільськогосподарської продукції.
Також керівництвом країни була активізована робота по допомозі в реалізації сільськогосподарської продукції. Всі ці заходи вкупі сприяли тому, що аграрії змогли якщо і не отримати надприбутки, то хоча б не бути у збитках. Як результат – фермери змогли своєчасно виплачувати заробітну плату і розраховуватися з пайовиками.
Проте через не зовсім сприятливу цінову політику, частину врожаю аграрії притримують, як-то кажуть, до кращих часів.
Стосовно урожаю наступного року, то через несприятливі погодні умови було засіяно: озимої пшениці – 71 % від прогнозованих показників, озимого ячменю – 85 %. Жита засіяно 100 %, а ріпака – 102. Зараз на полях району йде підготовка до посіву ранніх зернових та інших культур.
Треба зазначити, що незважаючи на всі проблеми, які стоять перед аграріями, наш цукровий завод відпрацював на 100 відсотків, виробивши необхідну кількість цукру.
Стосовно матеріального забезпечення, то на початку війни були проблеми і з паливно-мастильними матеріалами, і з запчастинами до сільгосптехніки. Проте, знову ж таки, завдяки наполегливості фермерів та допомозі держави, ці проблеми були вирішені – знайдені резерви, нові постачальники, збудована нова логістична система.
У минулому році малі та середні сільгоспгосподарства отримували також міжнародну підтримку від наших партнерів – фірми Байєр та Маїс. Вони надали безкоштовно посівний матеріал кукурудзи. Також за програмою “Сади перемоги” аграрії отримали посівний матеріал картоплі, кукурудзи, сої.
Отже, аграрії працюють впевнено і прикладають максимум зусиль для наближення нашої перемоги! – завершив свою розповідь Олександр Ткаченко.


С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень