15.06
2022

15 червня 1982 року постановою Олександрійського міськвиконкому було прийнято рішення про створення Воєнізованої пожежної охорони в місті. Дві частини ППЧ-5 та ППЧ-6 були реорганізовані в Самостійну воєнізовану пожежну частину №5 та підпорядковані воєнізованій пожежній частині №6 зі штатом 65 чоловік.У той же день було і перше призначення на посаду головного пожежника СВПЧ-5 Івана Пойду.
За короткий час зусиллями обласного відділу пожежної охорони та керівного складу міського й районного відділень пожежного нагляду Олександра Тарапака, Володимира Брайка, Григорія Біди, Володимира Осіпчука було призначено на посади рядового та молодшого начальницького складу.
Після прибуття в гарнізон випускників Черкаського пожежно-технічного училища були сформовані караули, і починаючи з 1 серпня 1982 року почали заступати на чергування воєнізовані караули: СВПЧ-5 (начальник караула Петро Денисенко), ПВПЧ-6 (начальник караула Олександр Когут).
Становлення колективів проходило дуже не- просто, але люди притиралися, формувався костяк колективу. З серпня 1982 року начальником обласного відділу пожежної охорони став Микола Єрмаков, що значно активізувало роботу по створенню частин та матеріально-технічної бази, у тому числі й в Олександрії. З квітня 1983 року СВПЧ-5 очолив Володимир Рогоза. До кінця 1983 року створення колективу завершилося, і почалися складні будні пожежної служби. З 1985 року в колектив влився і державний пожежний нагляд.
З тих часів неодноразово пожежна охорона переходила в різні підпорядкування: МЧС, Міністерство оборони, МВС.
На сьогоднішній день державна пожежно-рятувальна служба знаходиться в складі Міністерства внутрішніх справ. Але, як і 40 років тому, її працівники не шкодуючи своїх сил і здоров’я, а інколи навіть життя, добросовісно виконують свої обов’язки.
Вітаємо ветеранів та діючих співробітників з цим ювілеєм.

Володимир Іванченко – голова ветеранської організації Олександрійського міжрайонного відділення ДСНС в Україні

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень