21.04
2017

    В одному з попередніх номерів ми розповідали про кримінальну справу і суд по ній стосовно колишнього завідувача сектора державної реєстрації. Як тоді і зазначалося у публікації, тема не була завершеною, оскільки судове засідання на той момент розглянуло лише один епізод «доблесної» діяльності державного чиновника, отож продовження напрошувалося саме по собі. Це продовження – далі, а поки що двома словами нагадаємо, про що йде мова.

    Як свідчать судові матеріали, завсектора держреєстрації громадянин К. у червні минулого року вимагав і отримав хабар у сумі 2,5 тисячі гривень від фермера-жителя району за реєстрацію земельної ділянки. Схема була проста: спочатку чиновник відмовив заявнику у реєстрації через якісь технічні й начебто «непереборні» причини (а насправді – вигадані ним же), а потім пообіцяв уладнати справу «за винагороду». При отриманні цієї «винагороди», тобто хабара, і був затриманий правоохоронцями, проти нього порушили кримінальну справу. З посади держслужбовця він, зрозуміло, був звільнений. Щоб не сидіти під арештом на час проведення досудового слідства, К. вніс заставу в розмірі понад 80 тисяч гривень.

   У лютому 2017 р. суд розглянув справу, в якій визнав винним підсудного К. у хабарництві за ч.1 ст.368 Кримінального кодексу України. Вирок – штраф 20 тисяч 400 гривень та позбавлення права обіймати відповідні посади строком на 1 рік.

    Але весь парадокс і комізм ситуації навіть не у такому «страшному» покаранні за тяжкий злочин. Влітку минулого року, коли екс-чиновник ще перебував під слідством, до нього зателефонував інший громадянин С. Значно раніше, ще перебуваючи на посаді держреєстратора, К. також відмовив йому у реєстрації земельної ділянки з причини знову ж таки «непереборних обставин», які К. сам же і вигадав (земельне законодавство – річ хитромудра, і людям необізнаним у ньому зорієнтуватися непросто). Знову ж таки, відмовити – відмовив, але натякнув: мовляв, справу можна залагодити, якщо постаратися… Впізнаєте «схемку»? Так, вона проста, як олівець, але ж діє! Громадянин С. на ці умови відразу не поспішав погоджуватися, не бажаючи сприяти хабарництву, довго роздумував. Але майже через рік (у вересні 2016 р.) таки зателефонував громадянину К., не відаючи, що той уже не тільки не при портфелі, а й перебуває під слідством за хабарництво. Просто спитав, мовляв, ви мені обіцяли допомогти…

     І екс-чиновник знову охоче погодився! Тільки вартість послуги вже була іншою: мовляв, треба порадитися з іншими людьми, справа дуже складна, отож загальна сума «витрат» на вирішення «проблем» (яких насправді не існувало) з реєстрацією ділянки, законним власником якої громадянин С. і так уже був, не вистачало лише довідки про реєстрацію – склала понад 4 тисячі гривень. Знову наголосимо на цікавому моменті: злочинця перед цим уже спіймали за руку на гарячому, над ним нависає меч правосуддя, а він у цей час все одно продовжує брати хабарі, тільки вже як посередник! І знову попадається на гарячому, під час отримання чергового «траншу». Тут слід віддати належне професійній майстерності відповідних правоохоронних органів, які діяли чітко й ефективно під час усіх операцій з затримання хабарника в обох випадках.

    На жаль, у рішенні суду відсутні дані про те, з ким же з інших державних посадовців «вирішував проблеми» громадянина С. екс-чинуша К., з ким і як ділився отриманими грошима. Але цікавий факт: після другого затримання К. з посади чомусь раптово звільнився за власним бажанням новий виконуючий обов’язки завсектора держреєстрації – наступник підозрюваного чиновника К. Після нього на цю посаду призначили ще одну особу, і не проходить і трьох місяців, як і третій столоначальник реєстрації також попадається на отриманні хабара та звільняється. І все це протягом якихось півроку!

   Але повернемося до хабарника К. Наш найгуманніший у світі суд виніс йому ще «страшніший», ніж у першому випадку, вирок: злочин кваліфіковано як шахрайство, і присуджено штраф аж у 850 гривень (ч.1. ст.190 ККУ)! Це враховуючи, що підсудний уже має одну судимість…

    Соцмережі інтернету вибухнули коментарями з цього приводу: «Скільки вовка не годуй, а він у ліс дивиться», «Якщо К. втретє попадеться на хабарі, то йому, мабуть, уже просто випишуть премію», «Хабарник через три місяці вже може знову влаштовуватися на держслужбу і там далі відпрацьовувати свої схеми» і таке інше.

Наш кор.

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Шито білими нитками, що проти дійсно хабарника, були розставлені капкани полювання-співпраці-взаємодіі хабародавця разом з правоохоронним органом! На межі провокації!
    Дивує інше. Наше реформоване правосуддя… З його третьою незалежною гілкою. “Крук крука бачить з далека”, як і чиновник чиновника в обіду не дасть.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень