16.05
2022

Війна і освіта

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Як працюють Олександрійські навчальні заклади під час війни – про це ми попросили розповісти начальника управління освіти міськради Олександра Авраменка.

– На сьогоднішній день у школах міста навчаються 9184 учні, з яких майже 400 – переселенців. Треба сказати, що ці дані станом на 5 травня, але щодня кількість учнів збільшується. Найбільше їх у ЗНЗ № 9, 17 та Олександрійському колегіумі.
– Тобто кількість учнів збільшилася незважаючи на те, що багато родин виїхали з міста і країни?
– Так. Адже зараз навчання дистанційне і ні-хто не забороняє отримувати освіту з будь-якої точки світу. До того ж, практично ніхто з олександрійських батьків не забрав документи своїх дітей з наших навчальних закладів. Що стосується переселенців до нашого міста, то вони мають право вибору – навчатися онлайн за місцем проживання (до речі, у нас є діти, які, як не дивно, навчаються у школах Маріуполя), або переходити до наших шкіл. Працівники нашого управління майже щодня телефонують переселенцям та пропонують навчання у наших закладах.
– Підготовка до випускних екзаменів старшокласників розпочалася?
– Для того, щоб більш якісно підготувати дітей до екзаменів, ми запровадили змішану форму підготовки – і онлайн, і офлайн. У деяких школах така форма навчання вже розпочалася, але у деяких планують це зробити з 23 травня, коли закінчиться освітній процес. А загалом навчання у школах закінчуються 7 червня.
Займатися підготовкою до екзаменів очно з нашими викладачами можуть і переселенці, для цього їм достатньо написати відповідну заяву.
– Як працюють дошкільні навчальні заклади?
– Зараз в Олександрії у п’яти дитсадках відкриті дев’ять чергових груп для дітей працюючих батьків. У них перебуває 99 вихованців. Поки що це достатня кількість груп, але вже плануємо відкривати 10-у.
Треба зауважити, що ми можемо відкривати групи лише у тих дитсадках, де є надійні укриття і куди можна відправляти малечу під час повітряних тривог.
– Які умови перебування у цих сховищах?
– Не можу сказати, що вони ідеальні, але все необхідне там є: іграшки, вода, світло, у деяких навіть є килимові покриття. Працівники садочків зробили все, щоб дітям було комфортно, наскільки це можливо.
– У дитсадках зараз проживають переселенці, тож персонал, мабуть, перекваліфікувався у «готельних працівників»?
– Можна і так сказати – серед інших є і такі обов`язки. Вони працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Кількість прибулих велика, і їх треба забезпечувати всім необхідним для проживання. До того ж, серед переселенців велика кількість дітей, так що кваліфікацію наші працівники не втрачають.
– У Верховну Раду внесли законопроєкт, який знімає обов’язковий строк навчання у 175 днів. А скільки навчаються діти у нашій громаді?
– Ми виходимо на цей показник навіть в умовах війни.
– Ще одна норма законопроєкту – закриття навчальних закладів можливе лише після громадських слухань.
– У нас ні про яке закриття жодного закладу в умовах війни навіть не йде мова.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень