2.03
2017

    Двадцять четвертого лютого відбулася чергова (28-а) сесія Олександрійської міської ради. На її розгляд було внесено 32 питання порядку денного. Але спочатку, згідно з регламентом, депутати мали змогу озвучити свої запити і звернення. Цього разу бажаючих не бракувало: зокрема депутат Жежеря, стурбований складною ситуацією, пов`язаною з бродячими собаками, запропонував надати з міського бюджету 146 тис. грн громадській організації «Друг» на розширення притулку для безпритульних тварин. Його колега – депутат Лоцман – переймається недостатньою оплатою праці тренерів-викладачів ДЮСШ №2, його пропозиція – забезпечити певну доплату тренерському складу цієї установи. Депутат Дожджаник запропонував дозволити безкоштовний проїзд учням міських шкіл у громадському транспорті у разі підвищення тарифів на пасажироперевезення. Проблеми пільгового проїзду певних категорій громадян торкнувся у своєму зверненні і депутат Коломійцев. Представник нашого парламенту Холохоленко вважає, що занедбане приміщення кінотеатру «Жовтень» лише псує зовнішній вигляд центральної площі міста і створює загрозу мешканцям, отож владі слід звернутися до власника цієї руїни та працювати з ним у відповідному напрямку. А депутат Банковський вважає, що треба звернутися до Кіровоградської облдержадміністрації з приводу подальшої долі міського Палацу культури, реконструкція якого затяглася через проблеми з обласним фінансуванням, тим часом приміщення цього закладу культури продовжує руйнуватися. У ході розгляду чергових питань депутати підтримали чотири меморандуми про співпрацю Олександрії з іноземними містами та українськими партнерами.

     Зокрема схвалено Меморандум про співпрацю та взаємодію між Олександрійською міською радою і Державним агентством енергоефективності та енергозбереження України, Відокремленим підрозділом Державного підприємства «Вінницький експертний центр з енергоефективності», «Центром залучення зелених інвестицій». Відповідне рішення прийняте з метою об`єднання зусиль для впровадження проектів з енергозбереження у житлових будинках та закладах бюджетної сфери; створення сучасних енергоефективних систем освітлення, теплозабезпечення міста тощо.

   На сесії підтримано Меморандум про співробітництво та побратимські стосунки між м. Олександрією і м.Сант-Кугатом (Іспанія) і визнано їх містами-побратимами. Документ передбачає співробітництво у реалізації передових практик щодо розвитку Розумних міст та пошуку приватних інвесторів для реалізації проектів, направлених на покращення інфраструктури.

     Проголосували також за Меморандум про співробітництво між Олександрійською міською радою, Академією публічно-приватного партнерства та Ardana Consultants. Відповідна тристороння співпраця дасть можливість більш ефективно реалізовувати Стратегію сталого розвитку м.Олександрії до 2030 року, розробляти та впроваджувати методології для перетворення міста у «Розумне» та «Стале» (є такі визначення у міжнародній термінології).

    Також депутати уповноважили міського голову С.Цапюка підписати Меморандум порозуміння між м. Рамат-Ган (Ізраїль) та Олександрійською міською радою. Документом передбачається співпраця між містами щодо поширення передового досвіду і знань для розвитку Розумного міста, зокрема, у сфері освіти. На самому початку засідання присутні у залі громадські активісти зрідка кидали уїдливі репліки з місця, а потім їхній ватажок став вимагати у міського голови негайно «надати слово громаді». Головуючий Степан Цапюк відмовив йому у такій терміновості, посилаючись на чинний регламент міської ради, який передбачає певний порядок для виступів присутніх на сесії глядачів. Тоді «очільник громади», перекрикуючи міського голову, громогласно висловив своє невдоволення і скомандував декільком своїм підопічним залишити залу – «на знак протесту», що вони і зробили. Сесія продовжила роботу: заслухала та затвердила звіт про виконання міського бюджету за 2016 рік. У цілому власні та закріплені доходи головного кошторису міста виконано на 102%.

    Після цього були внесені зміни до бюджету міста на 2017 рік: збільшені видатки на суму 3,6 млн грн за рахунок залучення вільних залишків коштів, що склалися станом на 1 січня 2017 року, та здійснено внутрішній перерозподіл загального і спеціального фондів.

    Фінансовий ресурс направлено на розвиток міста. У тому числі виділено 910 тис.грн на капітальні ремонти шкіл – ОНВК (ЗНЗ І-ІІст. №17 – ліцей) та ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 ім. М.Горького (заміна вікон, дверей, ремонти приміщень).

    На відшкодування вартості ліків хворим з пересадженими органами направлено 419 тис.грн, а для реалізації міської програми «Безпечне місто» спрямовано 500 тис.грн, чим передбачається встановлення вуличних камер спостереження для забезпечення охорони громадського порядку.

   Також виділено 200 тис.грн на погашення частини кредитів для об`єднань співвласників багатоквартирних будинків, які запроваджують енерго-зберігаючі технології у своїх багатоповерхівках.

   З міського бюджету спрямовано 500 тис.грн на розвиток малого і середнього бізнесу (відкриття нових підприємств та створення робочих місць), а КП «Благоустрій» отримає 150 тис.грн на придбання грейдера та 50 тис.грн – на поповнення міського резерву паливно-мастильних матеріалів.

  Ще 100 тис.гривень спрямовано на закупівлю 3D обладнання для дитячого кінозалу, який планується створити на базі ЦДЮТ ім. О.Шакала. А ГО «Друг» для вирішення питання безпритульних тварин поки що отримала додатково 50 тис.грн. Депутати направили 100 тис.грн на придбання обладнання для в/ч 2269.

   Кошти також спрямовано на оплату послуг соціального таксі для людей з інвалідністю ГО «Віра», допомогу матерям загиблих в Афганістані солдат, на благоустрій селищ Олександрійського і Пантаївки тощо.

 На пленарному засіданні присутні затвердили ряд міських цільових програм. Програма енергозбереження і комплексної модернізації вуличного освітлення м.Олександрії на 2017-2020 рр. розроблена у рамках довгострокової стратегії розвитку міста. Вона передбачає повну заміну старої освітлювальної техніки на LED-джерела. До реалізації програми планується залучити приватного інвестора.

  Також прийнята програма розвитку книговидання і книгорозповсюдження у місті на 2017 рік та Календар пам’ятних і знаменних дат м. Олександрії на 2017 рік.

   З метою залучення інвестицій у розвиток інфраструктури міста, створення сприятливих умов для проведення спортивних заходів міська рада погодила здійснення державно-приватного партнерства для реалізації проекту з удосконалення автомототраси «Вербова Лоза».

 Депутати внесли зміни до рішення міської ради «Про Почесну грамоту та Грамоту Олександрійської міської ради». Нагородженим відповідними відзнаками, які працюють, разом з Почесною грамотою виплачуватиметься одноразова допомога у розмірі 40% посадового окладу, з Грамотою – 30%. Членам громадських організацій, головам квартальних комітетів, старшим будинків за Почесну грамоту винагорода встановлена у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за Грамоту – 20% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

  Для більш якісної роботи депутатів міської ради на своїх виборчих округах розроблене і затверджене Положення про порядок надання матеріальної допомоги жителям Олександрії, які перебувають у складному матеріальному становищі. У разі звернення до депутата та наявності документів, що підтверджують необхідність надання допомоги, олександрійці зможуть отримати її через управління праці та соціального захисту населення.

   Також сесія розглянула і прийняла рішення з ряду земельних та архітектурних питань.

О.Наріжний

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    От, аж не віриться, що можна бути таким, мяко кажучи… цілеспрямованим.
    /Розпочалась сесія з “розминки”. Депутатам надана можливість оголосити депутатські запити, звернення, пропозиції… Всі депутати реалізували своє право виступу на найвищому рівні, -яким у МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ -Є СЕСІЯ. У сесійній залі знаходились, НЕ ГЛЯДАЧі(!), а представники громадянського суспільства, цієі ж міськоі громади, те джерельце влади, які делегували, депутатам і голові, тимчасово(від виборів до виборів), поуправляти власністю територіальної громади, перебуваючи у владно-розпорядчому ОРГАНІ . Ніхто і ніколи у громадянського суспільства НЕ МОЖЕ забрати Конституційне право(!), використовувати своі ПРЯМІ,(не делеговані, як у депутата), повноваження брати участь безпосередньо(!), у роботі створеного САМОВРЯДУАЛЬНОГО ОРГАНУ!
    Те що вони були, помітили всі( бо кидали в’ідливі репліки). А от коли вичерпалися виступи депутатів, головуючий оголосив -“у кого ще є якісь не з’ясовані, злободенні питання”? ? -Ні, пішов -“галопом по європах!” Цього не помітив автор-літописець славетних рішень і дій влади, не знає, що то тільки владний ОРГАН. (Навіщо тоді в оголошенні про скликання сессіі запрошують громадськість міста? -Бути китайським болванчиком, який довго й слухняно хитає голівкою?)
    Не сміти заперечити цьому свавіллю, від самими обраного органу!? -Слово мовити до них нізЗя? До цього закликаєте, -право громадян, -“владі” допомагаєте розтоптати, -оправдуєте свавілля? Вам вони влада. А, представники громади, голови громадських організацій, об’єднань -такої наруги не терплять. – Демонстративно заявляють, що їх зневажили, тому покидають залу засідань у знак протесту!
    Все це грамотній, неупердженній людині, занарядженій редакцією, відслідковувати сесійні перипетії є очевидним. Откуда такое пренебрежение к гражданину, обществу, прочно уживающееся с услужливостью, пресмыканием пред начальственно-властными особями, -их святостью и непокобелимостью.-Откуда извращизм – врожденный или ‘за -благо’ -приобретенный?
    Р.S. Якщо у Вас, знайшлось гарне літературне слово “ватажок”, зі слушним продовженням “розбійників”, -піднатужтесь та знайдіть кандидата на слово “фюрер”. Це похідне від звичайного німецького – вести(фюрен). Може на Вашому уявному горизонті вже є така людина, що веде усіх до світлого майбуття. Вживайте це слово, не соромтесь. Інакше майбуттю не бути світлим!

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень