11.11
2019

Незабаром у нашому місті на проспекті Соборному, 11, у приміщенні колишнього супермаркету «Фуршет» відкриється перший магазин унікального формату – дискаунтер Varto. На сайті “Олександрійський тиждень” ми розкажемо про те, що таке дискаунтер і чим він відрізняється від інших магазинів та супермаркетів. 

Що таке дискаунтер?

Дискаунтер – це магазин роздрібної торгівлі з достатньо низькими цінами на товари хорошої якості. Управління таким магазином спрямовано на зниження витрат за рахунок мінімалістичного оформлення торгового залу, спрощеної викладки товарів, мінімального набору послуг для покупців та обмеження кількості працюючого персоналу. Асортимент товарів розраховується з огляду на те, що він має продаватися достатньо великими партіями за низькими цінами. Простий дизайн внутрішніх приміщень, де товари викладені великими штабелями просто у магазині, дає можливість економити на оренді складів.

Перший у світі дискаунтер з’явився у 50-х роках у Німеччині. Саме з появою таких магазинів розумна економія стала трендом для німецьких родин. Дискаунтери почали відкриватися і в інших країнах – в умовах відносної економічної стабільності та мінімальної інфляції. За короткий відрізок часу вони набули широкої популярності у країнах Західної Європи та США. Сьогодні магазини такого формату – наприклад, Aldi, Lidl, Wal-Mart, Biedronka – впевнено займають лідерські позиції на ринку торгівлі.

У таких магазинах великий товарообіг забезпечується за рахунок прямих відносин з постачальниками та вивіреного асортименту. Персоналу в дискаунтерах – необхідний мінімум, працює він швидко, за чіткими інструкціями. Є каси самообслуговування. Все це вигідно позначається на ціні товарів.

Фактично весь товар у дискаунтері викладений у торговому залі. Наприклад, у відомому німецькому дискаунтері Lidl товар може розміщуватися великими партіями просто на пелетах, в упаковках виробника. Так само в коробках, у яких здійснювалася доставка, можуть бути викладені овочі та фрукти.

Між рядами широкі проходи. Вітрини, які потребують складного оформлення, відсутні. Усі надписи у торговому залі зроблені короткими простими текстами, чітко надрукованим шрифтом, щоби клієнтам було легко і зручно орієнтуватись у категоріях продуктів.
Яка вигода для покупців?

У класичних дискаунтерах ціни в середньому від 10% нижчі, ніж в інших магазинах та супермаркетах. Перші дискаунтери були розраховані переважно на людей з невеликим рівнем прибутків, а їхніми основними клієнтами були покупці з середнім і малим достатком. Сьогодні ж у світі спостерігається тенденція зростання популярності дискаунтерів серед доволі заможних людей. Тепер дискаунтери позиціонують себе не як магазини для малозабезпечених, а як магазини для економних і бережливих. Українці ж звикли до комфортних покупок із широким асортиментом продуктів, якісним обслуговуванням, приємним сервісом. Все це враховується менеджерами та маркетологами вітчизняних дискаунтерів.

Що буде в Олександрії?

Новий для Олександрії дискаунтер Varto розташується у спальному мікрорайоні міста, поблизу однієї з основних транспортних артерій, та матиме зручну парковку. Клієнтам Varto обіцяють напрочуд швидких касирів та кілька кас самообслуговування. На полицях будуть товари відомих українських виробників та популярні торгові марки. В асортименті будуть не лише продукти. А головне – нам обіцяють вдалі покупки з максимальною вигодою.

Ось відгуки покупців з Кропивницького, де вже працює магазин Varto: «Гарний, яскравий, зручний дискаунтер!», «Хороший магазин, низькі ціни», «Були приємно здивовані і якістю товарів, і цінами, і відмінним обслуговуванням. Якщо так буде і далі, клієнтів у вас буде дуже багато!», «Відвідали Varto, скупилися. Варто відвідати ще!»

Відкриття Varto в Олександрії очікується по-святковому яскравим. Покупці отримають задоволення, сюрпризи та подарунки. Коли відбудеться відкриття? Про це читайте у наступному номері «ОТ». Слідкуйте за нашими новинами!

Ярослава Волошко

коментарів 6

  • Тарас пишет:

    А чому перший? “АТБ” в місті працює вже давно.

    Мне нравится! Thumb up 0

    • Анонім пишет:

      “АТБ” тоже считается дискаунтер?Что-то вы попутали или невнимательно читали!

      Мне нравится! Thumb up 0

      • Тарас пишет:

        Ну, то зайдіть на Вікіпедію або сайт АТБ і побачите, що вони себе позиціонують як дисканутер. Хочете сказати, що АТБ – це супермаркет?

        Мне нравится! Thumb up 0

  • Дід Панас пишет:

    Фуршет рекомендовал себя как элитарный магазин, с несколько завышенными ценами и лозунгами о качестве.
    “Дурная слава” его и погубила! (Элитарность с Регрессивным городом не ужилась!)). Не взирая на мастерский маркетинговый ход и реальное снижение цен на продукты, его это уже не спасло!
    Ибо привычка, вторая натура – это у покупателя!
    У магазина – авторитет надо зарабатывать первые 10-лет, потом всю оставшуюся, он будет работать на тебя. Фуршет, сначала сильно себя позиционировал с элитарностью, не учел место и время, а потом жидко обделался…
    Его пример другим наука…

    Мне нравится! Thumb up 0

  • Дима бойко пишет:

    Очень сильно скучаю тоскую сожелею что ФУРШЕТ закрыли раз и навсегда..он самый любимый магазин мой во всей Украине. Там я покупал все что хотел

    Мне нравится! Thumb up 0

    • Анонім пишет:

      Я тоже

      Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень