5.07
2022

Уроки психолога

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Сьогодні у нашому місті набули неабиякої популярності зустрічі з психологами Ольгою та Вадимом Нємовими. З першого дня війни вони прийшли до центральної міської бібліотеки і як волонтери почали вести курси психологічної та фізичної допомоги. Вадим веде курси самооборони, а також разом з дружиною читає лекції з психології.

Їхні заняття продовжуються вже четвертий місяць, але люди йдуть і йдуть. Зараз ці заняття називаються “Діалог із психологом”, де ведучі готують теми за заявками відві-дувачів. Ми вирішили, що лекції, які готує Ольга Нємова будуть цікаві й нашим читачам.
Перша тема: «Як повернутися до навчання та до роботи під час вій-ни».
Психологічно, ми вже пристосувалися до життя в умовах війни. Але кожен із нас бажає, щоб настав час миру й відновлення. Для цього треба повернути собі сили та здатність бути продуктивними. Активна й працездатна людина стає прикладом для оточення і близьких людей, які від нас залежать, наприклад, дітей чи людей старшого віку.
Спочатку, раджу, знайдіть джерела та фактори, які забирають вашу енергію й життєздатність, та припиніть їхню дію на вас і ваше життя. Ці фактори діють через емоції та думки, провокуючи апатію, тривожність і пасивність. Наприклад, вийдіть із соцмереж, подихайте свіжим повітрям та усвідомте, скільки всього у вас є, зосередьтеся на моменті «зараз». А біль і страх перетворіть на дії, зробіть щось, що долучить вас особисто до наближення Перемоги, навіть, якщо це одноразово.
Навчатися і працювати в умовах війни складно. Тож як допомогти самому собі сконцентруватися на роботі чи навчанні?
1. Визначте для себе, для чого ви зараз працюєте. Щоб зберегти дохід для своєї родини, щоб бути корисним суспільству, щоб підтримати економіку, щоб не сидіти без діла. Визначіть свою мету та домовтеся про її значущість для себе.
2. Поставте перед собою невеликі завдання на наступну годину чи дві. Відмічайте для себе, з чим впоралися. Для вашої психіки це буде сигналом, що ви відновилися та готові діяти далі.
3. Чергуйте роботу з тими видами діяльності, які допомагають вам справлятися зі стресовими ситуаціями. Слухайте музику, зустрічайтеся з близькими, вирощуйте городину, плануйте майбутнє, все колись скінчиться, а тому ми маємо бути готовими відновлювати своє життя. А коли маємо мету попереду, нам легше пережити складнощі.
4. Знайдіть для себе відповідь на запитання: “Що у моєму минулому допомагало мені проживати важкі та кризові моменти?” Наприклад, це може бути молитва, самомасаж, телефонна розмова з близькими, дихальні вправи, сльози, навчання, кухня, обійми, смачна їжа, водні процедури тощо. Чергуйте робочі завдання з діяльністю, завдяки якій вам вдається зняти стрес.
5. Постійно будьте в контакті з собою і перевіряйте, чи маєте ви достатньо сил, щоб працювати. Якщо є сумніви, краще відмовитися, використовуючи стратегію чергування діяльності.
6. Ви були дуже сильними і працездатними до війни, я впевнена, але зараз ваша психіка переживає травматичну подію. Переглядаючи постійно рівень власної «батарейки» та надаючи собі спокій, ви суттєво знижуєте можливість розвитку посттравматичного стресового розладу.

Наш кор.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень