13.01
2016

З нового року в Україні стартував дитячий конкурс поезії та прози під назвою «У пошуках літературних талантів». Всеукраїнський захід оголошено з метою вшанування пам’яті Лесі Українки —  25 лютого виповниться 145 років із дня народження письменниці й поетеси.

Як повідомив у своєму блозі письменник, кандидат філологічних наук, голова Київської організації Національної спілки письменників України Володимир Даниленко, дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів» щороку проходить у Новоград-Волинському Житомирської області. До участі в конкурсі приймаються поетичні та прозові твори учасників, яким на момент оголошення висновків журі ще не виповнилося 18 років.

Конкурс оголошується в номінаціях «Поезія» і «Проза». У ньому можуть брати участь діти як з України, так і з інших країн. Головне – щоби конкурсні твори були написані українською мовою. Переможці конкурсу одержать премії. У  кожній номінації («Поезія» і «Проза»): 1 премія – 8000 грн, 2 премія – 6000 грн, 3 премія – 4000 грн, п’ятьом дипломантам – по 1000 грн.

У номінації «Поезія» конкурсними творами можуть бути поеми, вірші, байки. У номінації «Проза» – романи, повісті, оповідання, казки, есе. Твори мають бути набрані на комп’ютері шрифтом 14 кеглем Times New Roman через півтора інтервали. Кількість сторінок і кількість поданих на конкурс творів не обмежується. Разом із машинописом потрібно надіслати заяву про участь у конкурсі, написану в довільній формі, в якій вказати прізвище, ім’я, п- батькові, дату народження, місце проживання і навчання, домашню адресу, контактний телефон, електронну пошту й улюблені заняття конкурсанта. Оцінку творів проводить журі конкурсу під головуванням Михайла Сидоржевського – письменника, голови Національної спілки письменників України, редактора «Української літературної газети». До складу журі увійшли українські письменники, лауреати Національной премії ім. Т.Г.Шевченка Григорій Гусейнов, В*ячеслав Медвідь, Галина Пагутяк, Михайло Дочинець, а також літератори Микола Хомич, Станіслав Бондаренко, Леся Мудрак, Михайло Пасічник та Василь Габор.

Збір конкурсних творів триває з 1 січня до 1 червня 2016 року. Церемонія вручення нагород відбудеться у музеї Лесі Українки в м. Новоград-Волинському Житомирської області 1 серпня 2016 року (на роковини смерті письменниці). Кращі твори учасників конкурсу будуть надруковані в літературних газетах, журналах, на сайтах, видані в антологіях.

Якщо ви зацікавилися даною пропозицією і відчуваєте, що це ваш шанс – надсилайте твори поштою з позначкою: Всеукраїнський дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів» за адресою: вул. Банкова, 2, м. Київ, Київська організація Національної спілки письменників України, 01601 або за електронною адресою: talant_novogradvolynsky@ukr.net. Також можна приносити літературні доробки до методичного відділу олександрійської Центральної міської бібліотеки ім.Ю.Гагаріна – працівники Олександрійської ЦБС будуть збирати і відправляти твори на конкурс.  Якщо ви пишете вірші, казки абощо, спробуйте свої сили у конкурсі – у вас все одержиться!

Олена Карпачова

.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень