26.02
2016

Україна цього року збирається позичити ще 217, 998 мільярда гривень – про це заявило нещодавно Міністерство фінансів України у своїй програмі управління державним боргом на 2016-й рік, опублікованій на сайті Мінфіну. «На внутрішньому ринку буде здійснено запозичень на суму близько 98,444 мільярда гривень, або 45,2% загальної суми позики. На зовнішніх ринках з урахуванням спеціального фонду за спеціальним фондом Держбюджету України – 119,554 мільярда гривень, або 54,8%», – говориться в документі.

 


Згідно з програмою, у тому числі Мінфін хоче у 2016 р. залучити кредити в еквіваленті 15 мільярдів гривень до спецфонду Державного бюджету для реалізації інвестиційних проектів. Серед цих проектів – кредити від Всесвітнього банку на 5,111 мільярда гривень, від Європейського банку реконструкції і розвитку – на 4,344 мільярда гривень, Європейського інвестиційного банку – на 4,297 мільярда гривень, від Німецького державного банку розвитку RfW – на 1,218 мільярда гривень, від уряду Польщі – на 10 мільйонів гривень, Японського агентства міжнародного співробітництва – на 21 мільйон гривень.
Як повідомляє УНІАН, Україна у поточному році планує залучити від міжнародних фінансових організацій близько 10 мільярдів доларів, включаючи 5,8 мільярда дол. від Міжнародного валютного фонду та понад 1,5 мільярда дол. за новими кредитними програмами від Всесвітнього банку.
В міру надходження коштів від міжнародних фінансових організацій, ключовою з яких є МВФ, будуть поповнюватися золотовалютні резерви країни. Зокрема, Нацбанк України прогнозує зростання золотовалютних резервів за підсумками 2016 р. до 19,6 мільярда доларів, а в 2017 році – до 22,3 мільярда дол. На поточний момент резерви складають 13,3 мільярда доларів.
Загальна сума державного і гарантованого державою боргу України на 31 грудня 2015 р. склала 65,488 млрд дол., що на 6,19%, або на 4,324 млрд дол. нижче показника на початок року. У гривневому еквіваленті сума вищезгаданих боргів на цю ж дату становила 1,572 трильйони гривень, що на 42,78% чи на 470,932 млрд грн більше показника на початок року.
…Що ж, все це має дуже переконливий вигляд на офіційному сайті Мінфіну. Так і хочеться повірити у життєдайну дієвість цих позик. От тільки якби ми, громадяни України, ще й на собі відчули ці «позитивні зрушення» від колосальних державних запозичень, «матеріалізовані» у зміцнення і зростання курсу гривні та пов’язаного з цим зростання реальної економіки, зниження споживчих цін, тарифів на енергоносії, тоді взагалі було б все класно… Зниження-зміцнення – хоча б на якісь відсотки, частки відсотків. Та складається стійке враження, що іноземні мільярдні запозичення живуть і осідають десь самі по собі, а ми існуємо самі по собі. Паралельно, ніяк не перетинаючись з ними.

О.Іванченко

коментарі 3

 • Анонім пишет:

  Хочу взяти кредит, на 1млн.грн зі строком повернення через 150 років. Покласти його на депозитний рахунок під 24% (це 2% на місяць,або 20000грн.) – на них я буду жити не більше 100 років. Відсотки за 50 невикористанних років заповідаю кредитору – до нього повернеться мільйон + міліон(тіло “взятого у временное пользование депозита”)=2млн! Ай да я, чем я хуже идиот, чем Минфин(?) со своим “дуже переконливим виглядом”. Також хочу… тільки чомусь ніхто не погоджується давати!

  Мне нравится! Thumb up 0

 • ОРК пишет:

  ЗАПОМНИТЕ!!!! М.В.Ф. денег не ДАЁТ!!! А даёт КРЕДИТ – за который МЫ и наши внуки будем расплачиваться нашей ЗЕМЛЁЙ, Разграбленными высоко технологическими производствам!!! Убитыми детьми на Донбассе, потому что им нужен Донбасс как сырьевой придаток.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Товарищ пишет:

  Все эксперты утверждают, что сейчас наш бюджет держится от окончательного развала на одолженных у Запада деньгах. И стоит Западу притормозить выдачу очередного транша – все рухнет. Поступления в бюджет не перекрывают его траты.
  И любой предприниматель скажет, что кредит на разумных условиях – это благо на развитие бизнеса. Но проблема в правильном использовании этих кредитов. Когда они разворовываются через подставные фирмы власть имущих, когда коррупция все растет, это петля на шее страны и не только на нас , но и наших детей и внуков.

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень