9.07
2020

Півсотні жителів Пантаївки перекрили трасу Знам’янка – Луганськ – Ізварине.

Таким чином протестувальники вимагають від міської ради Олександрії не ліквідовувати єдиний дитячий садок №23 на території Пантаївки Олександрійського району.

Пантаївка прийняла рішення від’єднатися від Олександрії, якій підпорядковувалися більше 20 років і почати процедуру утворення ОТГ. Та коли в міській раді про це дізналися, вирішили ліквідувати заклади освіти селища, які тримають на балансі. Саме сьогодні в міській раді представникам селища міський голова Олександрії Степан Цапюк пообіцяв, що працівників закладу звільняти не будуть, однак через дві години чиновник змінив своє рішення.

«Я другий раз поїхав, буквально перед цим от, як люди дізналися, що його обіцянки нічого не варті. Я поїхав і він почав посилатися на те, що він проконсультувався з юристом. Хоча він же за фахом юрист і він сидів разом і казав, що так, все вірно, все по закону», – розповів депутат міської ради від селища Пантаївка Микола Смакула.

Більшість мітингувальників, які перекрили трасу, водять своїх дітей в єдиний садочок №23 селища Пантаївка. Місцева жителька Світлана Кудлай каже: з ким тепер залишити дитину, вона не знає.

По 30 хвилин люди ходили по колу з плакатами, вимагаючи від міської влади дати їхнім дітям право на освіту.

Під час мітингу на трасі Знам’янка – Луганськ – Ізварине утворилися чималі затори. Майже сотня автівок не могли проїхати крізь натовп. Однак водії мітингувальників не засуджують.

Попередження про ліквідацію садочка та звільнення працівників заклад отримав ще 4 березня. Через карантин ці дії призупинили. Але минулого місяця працівники отримали наказ, що карантинні заходи скасовуються, а відтак набирає чинності наказ про ліквідацію закладу. Вже вчора до нього приїхала комісія, яка мала звільнити працівників, однак люди підписувати заяви відмовилися.

Микола Смакула зазначив, що директор закладу Дар’я Негода звільнила людей незаконно, адже працівники відмовлялися заповнювати будь-які документи.

«Вона взяла додому після робочого дня всі трудові книжки і заповнила їх вдома. Ну законом взагалі забороняється виносити трудові», – наголосив депутат міськради.

Журналісти CBN намагалися додзвонитися до міського голови Олександрії Степана Цапюка, аби той висловив свою позицію стосовно даної ситуації, але посадовець не відповідав на телефонні дзвінки.

Наразі, аби вирішити проблему з дитячим садочком, жителі Пантаївки звернулися до Офісу президента та сподіваються, що хоча б там їм допоможуть.

CBN

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень