29.10
2021

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів. Про ухвалені Кабміном зміни до Постанови №1236 поінформував під час брифінгу начальник управління структури Кіровоградської ОДА Володимир Дмитренко.

Він пояснив, зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів.
Стосуються правила як і регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях.
«Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.
Водночас перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів. Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.
Як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх», – розповів Володимир Дмитренко.

Отже відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень.

Директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко нагадав, що для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів:

– оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений”;
– міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
– іноземний COVID-сертифікат про щеплення;
– документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
– міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення або ж негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень