6.01
2022

Бустерна доза вакцини від коронавірусу призначена для людей віком від 60 років, додаткова рекомендується, якщо в особи не виробився достатній імунітет після отримання курсу імунізації. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

«В Україні запровадили бустерну дозу для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися, якщо з часу закінчення курсу вакцинації вже минуло півроку. Для отримання бустерної дози можна записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації від COVID-19», – зазначив Олег Рибальченко.

Він додав, що третя доза вакцини є додатковою для людей, які не отримали достатній імунітет після проведення двох доз щеплення.

«Причиною того, що рівень імунітету недостатній,є важкі захворювання, наприклад, рак крові, через ВІЛ-інфекцію, пережита трансплантація органів, хімієтерапія, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою ж самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію. Дія сертифікату не подовжується», – додав Олег Рибальченко.

Бустерна доза вводиться людям 60+, медикам та співробітникам будинків інтернатного типу для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер – мРНК-вакцини – потрібно вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію буде продовжено. Рахуючи від дати отримання бустерної дози, новий COVID-сертифікат діятиме 270 діб. Отримати його можна буде в Дії: достатньо повторити запит на генерацію сертифікату в останніх числах січня 2022 року. До того часу сертифікат за попередню повну вакцинацію є чинним.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень