16.09
2020

Чи то база відпочинку під прикриттям, чи то криміналістичний центр. Журналісти “СтопКору” виявили на околицях Кропивницького таємничий об’єкт, що належить прокуратурі Кіровоградської області. За словами місцевих активістів, там кілька років секретно відпочивають та навіть живуть люди в погонах. 

Місто Кропивницький Кіровоградської області, місцевість Солдатські ставки. Саме тут, на вулиці Сонячній, 34 розташована будівля, що належить обласній прокуратурі. 2,5 гектара доглянутої території на березі водойми, на яких стоїть нова двоповерхівка. Поруч – пост охорони, з-за високого паркану чути гавкіт собак.

Щоправда, справжнє призначення об’єкту – незрозуміле. На кадастровій мапі України ділянка зазначена як приватна власність, а її цільове призначення – для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади.

Як стверджують місцеві активісти, ділянка ще кілька років тому належала базі відпочинку “Гірник” і використовувалась для реабілітації шахтарів. Потім землю неочікувано передали прокуратурі нібито під будівництво криміналістичного центру, який би займався експертизами, зокрема, балістичними. Але жодного центру на Сонячній, 34 відкрито так і не було.

Натомість на територію колишньої бази, за словами активістів, вчащало керівництво прокуратури. Найбільше автівок під парканом збиралося вихідними.

Ба більше, на базі кілька місяців поспіль жив колишній очільник прокуратури Кіровоградської області Олексій Тубелець. Той, якого 14 вересня призначили головним прокурором Сумщини. Машина Тубельця (чорний LAND CRUISER), за словами місцевих жителів, майже щоночі стояла на Сонячній, 34. 

Щоправда, в декларації, викладеній наприкінці травня 2020 року, місце свого фактичного проживання у Кропивницькому чи області Тубелець так і не вказав. Хоча при посаді його рівня мав би це зробити. Навряд чи Тубелець став би щодня їздити із Харкова, де він прописаний та має кілька квартир, будинків та земельних ділянок, на роботу до Кіровоградської області. Відстань між містами становить майже 400 км.

Об’єкт виявився настільки таємничим, що довкола нього навіть встановлено глушителі проти аерозйомки. Тож всі спроби журналістів “СтопКору” злетіти квадрокоптером, аби відзняти територію ділянки та споруди на ній, були марними. Зона виявилась закритою для польотів. 

За словами місцевих жителів, на об’єкті час від часу чути постріли. Щоправда, правоохоронні органи на ці факти жодним чином не реагують.

“Я мешкаю поруч і 28 грудня 2019 року на цьому об’єкті о 23:30 відбувались постріли з вогнепальної зброї. Я звернувся із заявою на пана прокурора Тубельця з проханням дати відповідь, хто стріляв, бо напередодні, у жовтні-місяці, моє майно так само обстріляли з вогнепальної зброї. Однак до цього часу відповіді не отримано”, – розповів “СтопКору” місцевий житель Олег Лигачов.

Усі рази, коли журналісти “СтопКору” приїздили на Сонячну та намагались поспілкуватися бодай із охоронцями, їм ніхто так і не відчинив. Хоча приватна охорона перебуває на об’єкті цілодобово, без вихідних. Це відомо із тендеру, опублікованому на ресурсі prozorro.gov.ua. 

Тим часом керівництво прокуратури Кіровоградщини змінили. Новим очільником став Володимир Твердохліб. А Олексій Тубелець відбув головувати на Сумщину. “СтопКор” надіслав запит до прокуратури Кіровоградської області та чекає на відповідь. Аби там пояснили нарешті, що саме за об’єкт розташований  на Сонячній, 34, яку роль він виконує та на яких підставах там проживав колишній керівник. 

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень