2.07
2015

Тарифне протистояння

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Як відомо, у травні цього року частиною коаліційних сил у Верховній Раді України була створена тимчасова робоча група у складі депутатів та фахівців ЖКГ для перевірки обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги, запроваджених урядом. Висновки роботи цієї парламентської групи були такими: існуючі ЖК-тарифи, у тому числі на газ для населення, завищені в середньому принаймні на третину. 

На противагу цій групі Кабінет Міністрів за ініціативою Прем’єр-міністра Арсенія Яце-нюка запросив для перевірки коректності розрахунків на газ відразу аж чотири іноземні незалежні (принаймні, таке визначення дав їм А.Яценюк) аудиторські компанії: Delоitte, Pricewaterhouse Coopers, Ernst & Young та KRMG. Розпочавши роботу на початку червня, наприкінці цього ж місяця іноземні аудитори вже підготували звіт.

Дива не сталося. Як повідомляють вітчизняні ЗМІ, суть звіту іменитих перевіряльників зводилась до такого: методика розрахунку кабмінівських тарифів базувалася на даних, запропонованих Нацкомісією з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. З математичної точки зору коректність розрахунку цілком дотримана, тому робоча аудиторська група повністю погодилася з методикою розрахунків і точністю отриманих результатів. А це означає, що з розмірами тарифів на газ, нав’язаних урядом, незалежні аудитори також згодні. Також група зазначила, що при необхідності можна сформувати детальніше завдання і віддати доручення провести перевірку вхідних даних, наданих НКРЕКП, для чого можливо залучити додаткових незалежних експертів.

Окремо в аудиторському звіті наголошується на тому, що оскільки члени цієї робочої групи повністю проводили свої розрахунки за тими даними, які надала НКРЕКП, то такі вхідні дані ними не перевірялись, «оскільки аудитори не проводять слідчих дій».

Депутат Верховної Ради Юлія Тимошенко, яка є одним із головних ініціаторів створення парламентської робочої групи з перевірки ЖК-тарифів, у різних теле- і радіоінтерв’ю запевняє, що намагалася зустрітися з представниками вищезгаданих аудиторських компаній для з’ясування ряду спірних питань, пов’язаних зі звітом, але зустріч так і не відбулася. Висновки іноземних аудиторів вона вважає «їх змовою з урядом нашої країни проти громадян України», оскільки ніде не оприлюднювалося, на яких умовах і за які кошти працювали в Кабінеті Міністрів іноземні перевіряючі компанії, послуги яких у світі є дуже недешевими. Головною ж (але далеко не єдиною) помилкою звіту Ю.Тимошенко вважає те, що у розрахунках тарифів була застосована, як вхідні дані, виключно ринкова вартість імпортованого газу, надана НКРЕКП, і не врахована середньозважена вартість газу власного видобутку. Звідси і результат.

Отже, на зниження тарифу на газ сподіватися не варто. Про це прямо заявив після висновків іноземних аудиторів Арсеній Яценюк, навіть присвятивши такій заяві свій спеціальний виступ на українському телебаченні. Парламентська ж робоча група, навпаки, вважає, що в цій історії ще не все сказано. Цим обом сторонам (а особливо – уряду країни) зовсім не зайве було б замислитися над тим, до чого може призвести непомірне затягування тарифних пасків на прикладі зовсім свіжого тарифного протистояння у Вірменії. А нам залишається лише чекати…

О.Наріжний

P.S. А в цей час місцеві депутати вчора на позачерговому засіданні сесії одноголосно прийняли звернення до Президента України П.О.Порошенка, де просили  бути небайдужим до сподівань свого народу, та використати усі належні  механізми і важелі впливу для зменшення тарифного навантаження на людей:  «Маємо надію, що наше звернення буде почуте, і разом ми зможемо побувати заможне сучасне європейське суспільство».

Сайт открыт для комментариев без регистрации

 

.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень