19.10
2022

Відомий мураліст Олександр Брітцев працює над стінописом, присвяченим 140-річчю першого українського професійного театру. Ініціатива створення муралу в Кропивницькому належить голові Кіровоградської обласної ради Сергію Шульзі.

«Перша наша зустріч із Олександром відбулася у травні. Нас познайомила директор Музею мистецтв Тетяна Ткаченко. Кілька місяців художник досліджував тему театру, його історію і одночасно працював над сюжетом. Готовий ескіз Олександр презентував у липні. Основна фігура – Марко Кропивницький», – розповів Сергій Шульга.

Він зазначив, до створення стінопису долучилося більш як півтора десятка небайдужих.

«Стінопис створюється коштом людей, які підтримали ініціативу, які люблять не лише своє місто, а й театр. Жодної копійки з бюджету! Я б назвав це народним муралом. Щиро дякую всім і кожному, хто долучився до проєкту», – підкреслив голова облради і додав, що на стінописі буде QR-код з інформацією про меценатів.

Сергій Шульга зауважив, сюжет стінопису з корифеєм театру Марком Кропивницьким має ще й просвітницьку місію.

«Днями студенти зняли відео, на якому розпитують містян, що на їхню думку зображено на муралі. Більша частина відповіла, що козак, ще частина – що це Шевченко і лише одна людина розгледіла там Марка Кропивницького. І це сигнал – ми живемо в місті, яке має ім‘я видатного драматурга, але не завжди знаємо як він виглядає. Сподіваюся, тепер обличчя корифея театру буде більш упізнаваним», – сказав голова облради.

Мураліст Олександр Брітцев розповів, що назвав стінопис «Корифей Марко».

«Поки я працюю, часто чую, як люди обговорюють мурал. Зрозуміло, перше питання – що зображено. Зображений Марко Кропивницький. Тут багато закодованих символів. Після завершення роботи містяни ще довгий час їх знаходитимуть. Кожна деталь має свій сенс. А весь сюжет – це непереможний український дух», – пояснює художник.

Олександр Брітцев зазначає, роботи залишилося на кілька днів.

Микола Шатайло – підприємець, який долучився до створення стінопису. Його бізнес – це техніка для висотних робіт.

«Я люблю своє місто і хочу, щоб воно ставало кращим. Ще кілька років тому ми обслуговували цю стіну. На ній розміщувалися рекламні щити. Сьогодні тут створюється новий символ Кропивницького. І ми дотичні до цієї справи», – прокоментував він.

Розмір муралу орієнтовно 25 на 19 метрів.

Підготовчі роботи передбачили утеплення стіни, шпаклювання і покриття спеціальною фасадною фарбою, яка захищатиме колір стінопису.

Для художніх робіт знадобиться понад 250 балонів фарби.

Стартувала реалізація ініціативи на початку вересня.

Один комментарий

  • Анастасия пишет:

    Отличный материал, спасибо. Можно смотреть навесное оборудование для DEUTZ на сайте.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень