17.06
2021

У Кіровоградській ОДА під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Шеремета відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Про це повідомила в.о керівника департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Світлана Соломаха.

У роботі взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в області та в режимі онлайн – посадові особи райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських рад і керівники підприємств-боржників.

За словами в.о директора департаменту економічного розвитку та торгівлі Світлани Соломахи, в області постійно ведеться системна робота щодо погашення заборгованості із заробітної плати.
«Ці питання розглядалися під час профільних нарад та засідань, зокрема, нараді Південно-східного міжрегіонального управління юстиції у Кіровоградській області, на засіданнях обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та аналогічних районних і міських комісіях», – наголосила Світлана Соломаха.
Посадовиця зазначила, що облдержадміністрацією неодноразово порушувалися клопотання перед центральними органами виконавчої влади щодо сприяння урегулювання ситуації на державних підприємствах, які мають борги із заробітної плати. Щотижня аналізується ситуація з виплати зарплати в розрізі територій та підприємств, які мають такі борги. Реєстр підприємств-боржників направляється в Державну службу України з питань праці, контролюючим та правоохоронним органам. Для підприємств, що мають борги по виплаті заробітної плати, розроблені графіки їх погашення, які знаходяться на контролі.

За її словами, станом на 1 травня сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області становить 11 млн. грн. на 15 підприємствах. Питома вага цієї заборгованості складає 0,3% і це 4 місце серед областей України. Під час засідання також заслухали керівників структурних підрозділів облдержадміністрації щодо ситуації на підприємствах відповідних галузей (сфер діяльності), посадових осіб м. Кропивницького та Кропивницького і Олександрійського районів та керівників підприємств, на яких рахується заборгованість із заробітної плати.

У рамках засідання заступник начальника управління Держпраці в області Оксана Харченко повідомила про проведення 214 інспекційних відвідувань з питань дотримання законодавства про працю, з них 15 – з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати. За результатами, склали та передали до суду 77 протоколів для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності, до правоохоронних органів передали 40 матеріалів з ознаками кримінального злочину.

За результатами спільного засідання заступник голови ОДА Сергій Шеремет зазначив, що запорукою подолання проблем в оплаті праці та погашенні заборгованості з її виплати є лише спільні дії органів влади, контролюючих, правоохоронних органів, а також профспілок і роботодавців.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень