17.11
2018
16 листопада 2018 р. у м. Вашингтон, Округ Колумбія, відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна та Державного секретаря США М.Помпео з метою проведення пленарного засідання Комісії стратегічного партнерства Україна – США, яке покликане відзначити десяту річницю підписання Хартії Україна – США про стратегічне партнерство.

США розраховують на вступ України до НАТО, - спільна заява

Фото: Павло Клімкін і Майк Помпео (twitter.com/SecPompeo)

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на спільну заяву Комісії стратегічного партнерства Україна-США, опубліковану на сайті посольства України.

На ній Сполучені Штати Америки відзначили, що розраховують на вступ України до НАТО. І на засіданні Комісії стратегічного партнерства Україна підтвердила, що членство в НАТО залишається її стратегічним пріоритетом.

“Сполучені Штати вітають прагнення України вступити в НАТО, яке було зафіксовано у Бухарестській декларації 2008 року, і розраховують одного разу привітати Україну в якості повноправного члена Альянсу”, – йдеться в спільній заяві.

Обидві сторони підкреслили потребу подальшого посилення спроможності України протидіяти російській агресії, вкотре підтвердили важливість Мінських домовленостей для припинення російської агресії, а також наголосили на необхідності відновлення контролю України над своїми територіями, які тимчасово окуповані або контролюються Росією – Кримом та окремими районами Донецької та Луганської областей.

Обидві сторони вирішили, що розміщення повноцінних сил міжнародної безпеки під мандатом ООН на підконтрольних Росії територіях Донбасу, включно із українсько-російським кордоном, створить необхідні безпекові умови для повної імплементації Мінських домовленостей.

Сполучені Штати ще раз підтвердили свою відданість Декларації Держсекретаря Помпео від 25 липня 2018 р. щодо невизнання спроби анексії Криму Росією.

Сполучені Штати засудили агресивні дії Росії проти міжнародних морських перевізників, які прямують Чорним та Азовськими морями та через Керченську протоку до українських портів. Обидві сторони підкреслили, що агресивна діяльність Росії в Азовському морі створила нові безпекові, економічні, соціальні та  екологічні загрози для цілого азовсько-чорноморського регіону.

Сполучені Штати підтвердили свою відданість справі підтримки санкцій щодо Росії через її агресію проти України доки Росія повністю не виконає Мінські домовленості та не поверне контроль над Кримом Україні.

Сполучені Штати відзначили чергове продовження Україною терміну дії Закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, підкреслили значні зусилля України щодо імплементації Мінських домовленостей, а також закликали Росію виконувати свої зобов’язання згідно з домовленостями. США та Україна вимагають негайного звільнення українських політичних в’язнів, яких незаконно утримують в Росії та на тимчасово окупованих територіях України, серед яких Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Сервер Мустафаєв, Емір-Усейн Куку та багато інших.

Сторони засудили так-звані незаконні “вибори”, які пройшли на підконтрольних Росії територіях Донбасу 11 листопада 2018 року, і вчергове наголосили, що ці зоркестровані Росією бутафорні “вибори” протирічать її зобов’язанням за Мінськими домовленостями і зневажають Резолюцію РБ ООН 2202 (2015).

Сторони відзначили, що у 2019 році між ними продовжиться широкомасштабна співпраця у галузі безпеки, зокрема допомога на протидію російському втручанню у вибори, спільні навчання і взаємодія у галузі кібербезпеки.

Сторони домовилися про подальше зміцнення військово-технічної співпраці і відзначили надання Сполученими Штатами військової допомоги, яка сприятиме зміцненню обороноздатності України у довгостроковій перспективі.

Сполучені Штати Америки та Україна підтвердили важливість Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року і закликали Росію виконувати свої зобов’язання поважати суверенітет і територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах.

Згідно з даними опитувань КМІС, Центру Разумкова та Соціологічної групи “Рейтинг”, восени 2018 року 40% українців підтримали б на референдумі вступ країни до НАТО, а 36% респондентів виступають проти.

Один комментарий

  • Никодим пишет:

    Не кажется ли, разумным людям, что вопрос располовинивающий социум страны (40% на 36%) лучше снять с повестки дня?
    Такие покпзатели рейтинга, явный признак внутреннего раскола. Чужие да!, могут его хотеть, но свои! -дипломаты зачем вражду сеют?

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень