22.03
2023

24 березня о 18:00 в ПК “Олександрійський театр” відбудеться концерт різножанрових виконавців «СПРАВЖНІ». В анотації до проєкту написано наступне: «В одному потоці поєднуються три прояви, три обличчя мистецтва: музика, живопис, хореографія. Між митцями та публікою відбувається діалог на рівні відчуттів, від серця до серця – найбільш щирий та справжній”.

Сама постанова являє собою виступ трьох виконавців, які будуть імпровізувати на сцені, кожен у своєму амплуа. Музика – Ейден Сік, Живопис – Рей Аксу, Хореографія – Євдокія Загорулько.
Встигни побачити те, чого ще ніхто не бачив.
Що ж це за проєкт, «якого ще ніхто не бачив»? Про це ми розпитали у керівника Woliart Production Ярослава Шаповалова, який продюсує цей захід.
– Це буде дійство, де музикант не просто виконує музику по нотах, а створює її прямо на очах глядачів. Хто відвідував концерт ROMARIODORO & AIDEN SIC на підтримку ЗСУ в районному будинку культури і бачив виступ Ігоря, той може підтвердити, що це дійсно яскраве дійство, коли талановитий митець створює твір у живому часі.

Завдання танцівниці Євдокії Загорулько – “схопити” хвилю музиканта і відтворити її в танці. А Рей Аксу відобразить все в живопису – картині, яку вона буде писати прямо на сцені. Глядач побачить, як саме створюється мистецтво. Не кінцевий результат, а саме процес.
Після олександрійської прем’єри ми плануємо великий тур по Україні, а на завершення за його результатами – виставку картин Рей Аксу.
Я давно знаю учасників проєкту, знаю їхню творчість, натхнення, можливості, тож впевнений, що глядач отримає масу задоволення, поринувши у світ створення мистецтва…
Напередодні виступу ми зустрілися також з Ейден Сік, який набув великої популярності в молодіжному середовищі міста, і хочемо познайомити з ним поближче й наших читачів.
– Я народився в Олександрії, – розпочав Ігор. – Закінчив наш колегіум, паралельно 11 років займався футболом у ФК “Аметист”. Проте з цим захопленням довелося розпрощатися – з юніорського віку я вийшов, а до великого футболу був не готовий.
Гітарою захопився більше 10 років тому. Так склалося, що нашій родині хтось колись подарував гітару, і вона лежала, чекаючи свого часу. Я потихеньку бренькав, освоюючи найпростіші акорди. Потім почав брати уроки з YouTube, а згодом взявся й за професійне освоювання інструмента. Практично ніхто мене не вчив, до всього доходив своїм розумом. Одного разу в інтернеті я натрапив на виступ вуличного музиканта Естаса Тонне, й це мене вразило настільки, що я став його палким прихильником. Саме його я вважаю своїм вчителем і наставником.

Перший вуличний виступ у мене відбувся в Болгарії, де я працював офіціантом. У вільний час брав гітару та йшов грати на вулицю чи пляж. Це сподобалося і мені, і численним глядачам. Тож я продовжив це заняття і в інших країнах, куди їздив на роботу. З 2015 року працював кухарем у ресторанах та зіркових готелях Латвії, Польщі, Італії і скрізь брав гітару та проводив імпровізовані концерти.
На жаль, епідемія коронавірусу поставила бар’єр для поїздок. А потім почалася війна. Проте я ніколи не полишав мрії про виступи на великій публіці, тож, коли Ярослав запропонував створити цей проєкт, я з радістю погодився.
Зараз готуюся до виступу – кожного дня граю по 4-5 годин. Я добре знаю на рівні відчуттів переходи акордів, тож головне – звести їх в одну музичну лінію, створити цільний образ того, що я бачу і відчуваю саме в цей час.
“СПРАВЖНІ” запрошують усіх олександрійців на прем’єру 24.03 о 18:00 в Олександрійському театрі, щоб разом створити більше.
С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень