«Синдром» і побічні ефекти
Як уже повідомлялося, Олександрійська міська рада на черговій сесії прийняла місцевий бюджет на 2017-й рік. Також Верховною Радою вже прийнятий Державний бюджет майбутнього року. Але питання все одно залишаються і стосуються вони деяких (але далеко не другорядних!) змін до законодавства. Передусім це славнозвісне майже подвійне підвищення мінімальної заробітної плати, яке ще до його прийняття вже встигло отримати у народі умовну назву «синдром 3200». Принаймні багато хто в суспільстві оцінив цю урядову пропозицію, м`яко кажучи, з пересторогою. Не висловлюють оптимізму і посадові особи органів місцевого самоврядування. Далі – коментар першого заступника міського голови Олександрії Людмили Давиденко, який вона дала під час а також після прийняття міською радою місцевого бюджету-2017.
«Коли нам пропонують затвердити місцевий бюджет із закладеною у нього мінімальною зарплатою 3200 гривень, то це означає, що ми своїми руками повинні збільшити навантаження на місцевий бюджет додатково у 40 мільйонів, які не підкріплені фінансово. Крім того, цей самий закон № 5130, затверджений Верховною Радою, насправді урізає зарплату нашим бюджетникам у 2017 році. Яким чином – поясню це доступно, на прикладах. Так, у 2016 році до мінімальної заробітної плати, згідно з чинним державним законодавством, не включалися доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. Просто була визначена Бюджетним кодексом мінімальна заробітна плата, і якщо люди працювали зверх, їм нараховувалися відповідні надбавки, тобто не завжди це була одна тільки мінімальна зарплата. А нещодавно розглянутий Верховною Радою закон № 5130 говорить, що до нової мінімальної заробітної плати (3200 гривень) вже не включаються всі надбавки і заохочувальні виплати, крім нічних, доплат за шкідливі умови праці та за роз’їзний характер праці. Тобто наче й добре зробили, збільшивши мінімальну заробітну плату, але є вже затверджений супутній закон, який буде впливати на нарахування зарплати.
Взяти, наприклад, медичну сестру – спеціаліста сьомого тарифного розряду. У 2016 році у неї був оклад 2056 гривень, доплата 1144 гривні, надбавка 50 відсотків (1028 гривень). Всього зарплата (у грудні цього року) становить 4228 гривень для цього спеціаліста. Або вчитель першої категорії: посадовий оклад 2630 гривень, одна надбавка 570, друга – 1315 гривень, заробітна плата виходить 4515 гривень. Що буде у 2017 році? Той самий спеціаліст (медсестра) буде мати оклад 2464 гривні, а якщо будуть певні згадані доплати (нічні, тощо) то зарплата медичної сестри буде 3696 гривень. Вчитель першої категорії матиме оклад 3152 гривні, всього зарплата – 4728 гривень. Тобто при мінімальній заробітній платі 3200 зарплата вчителя даної категорії у 2017 році порівняно з груднем 2016 року збільшиться лише на 213 гривень, а в медсестри вона навіть зменшиться. Ніхто не проти того, щоб підняти всім заробітну плату, але слід розуміти, що люди, на яких дійсно вплине підвищення заробітної плати у два рази, це тільки молодший обслуговуючий персонал – МОП. Та я хочу наголосити, що ця категорія складає по всій бюджетній сфері всього 30 відсотків. Інші ж категорії, наприклад, вчителі І-ІІ категорії, будуть мати підвищення лише до трьохсот гривень, а про медичних працівників я вже сказала. Тобто цей драконівський закон № 5130 не є досконалим: він багатьом тільки погіршує умови оплати праці», – вважає перший заступник міського голови Л.Давиденко.
Отже, 3200 з «синдрому» вже майже перетворилися на реальність. Гарячково вводячи цю норму, наша державна влада відчайдушно сподівається, що таким чином, за рахунок додаткових надходжень від податків з доходів фізичних осіб та відрахувань до ПФУ, вб’є принаймні двох зайців. Але чи буде так насправді – це велике питання. Адже чимало майбутніх негативних побічних ефектів від таких новацій аналітики побачили ще задовго до прийняття відповідних законів Верховною Радою. А от чи хтось з урядовців-авторів зазначених законопроектів прораховував ці можливі «ефекти» – про це вони, автори-законотворці, вважають за краще мовчати.
О.Осауленко
От те, що автори-урядовці проекту√5130, про “фантомний синдром 3200!) все файно прорахували можна не сумніватись! Це продумана шедеВральна пудра для запудрювання мізків “лохторату”. -Привід, зірваним до хрипоти голосом, талдичити цю нісенітницю, що спонтанно виникла, як доповнення до проекту самого “чесного бюджету”, не маючи справжніх джерел для наповнення, для Реального підвищення заробітних плат.
І якби Л.В. не була б опозиційною до нинішнього екстра-злодійського і брехливого режиму, то ніколи б “вузький круг обмежених людей” (по влучному виразу В.Чорномирдіна) ні про що б і не здогадався. Пишались би пудрою, допоки вона б не стекла разом із пОтом, від важкої знеціненоі праці.
Мне нравится! 0