28.07
2021

Швидше, вище, сильніше!

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Наступний навчальний рік педагогічний колектив Олександрійської Дитячо-юнацької спортивної школи № 2 почне з іншим директором. 15 липня відбулося знайомство колективу з новим керівником, який цього дня приступив до своїх обов’язків.

Юрій Миколайович Котов добре знає свою справу, тому що віддав спортивному вихованню дітей багато років. До призначення його на посаду директора ДЮСШ № 2 він працював директором ДЮСШ «Колос», займаючи цю посаду з 2004 року. Спортшкола залучала юнаків з реабілітаційного центру «Ковчег спасіння» для тематичних бесід про здоровий спосіб життя. Учні з «Колосу» неодноразово ставали переможцями районних, обласних та всеукраїнських змагань. Вихованець дитбудинку «Перлинка» Сергій Вінніченко, який тренується в спортшколі «Колос», нещодавно брав участь у чемпіонаті України з легкої атлетики та посів 7 місце, що є хорошим результатом для змагань такого рівня. Юрій Миколайович розповів, що завжди багато уваги приділяв не тільки спортивному розвитку, але й вихованню дітей та молоді. Так, як він робив це на попередньому місці роботи, він збирається впроваджувати методи та заходи, які вже перевірені досвідом, і на новій посаді.
Наприклад, запрошувати фахівців для зустрічей та бесід з дітьми, проведення змагань під егідою та з метою відволікання юнаків від шкідливих звичок – паління, вживання алкоголю, слабоалкогольних напоїв, наркотиків. За його думкою, це дуже важливо, особливо враховуючи те, що в теперішній час для багатьох батьків існує така проблема, як зайнятість, нестача часу у зв’язку з тим, що доводиться багато працювати, щоб забезпечити родину, також існують неповні сім’ї або родини, в яких хтось з батьків працює за кордоном. Юрій Миколайович усе життя був прихильником здорового способу життя та виховання здорової молоді й наразі відступати від своїх принципів, звісно, не збирається.
Він пообіцяв, що намагатиметься зберігати та примножувати усе, що було створене та напрацьоване в ДЮСШ № 2, зокрема, чудовий колектив досвідчених, заслужених тренерів. Також, без усяких сумнівів, навчання в ДЮСШ залишиться безкоштовним, як і було. Юрій Миколайович категорично проти платного навчання, тому що вважає, що держава повинна вкладати кошти у виховання підростаючого покоління. Для тих, хто бажає платити за спортивний розвиток дитини та має змогу, існує величезний вибір платних приватних спортклубів і секцій. Та Юрій Миколайович знає багато прикладів сімей, які не можуть дозволити собі платних занять, але найчастіше саме діти з таких родин стають спортивними зірками, досягають великих успіхів, і в них спостерігається сильна жага до перемог.
Новий директор ДЮСШ № 2, як депутат міської ради, має наміри і змогу запровадити деякі заходи для найкращої мотивації юних вихованців спортшколи, а також для тренерів спортсменів-переможців, для поліпшення умов навчання та тренувань.
Юрій Миколайович народився та виріс в Олександрії, в простій сім’ї. Його мати працювала на швейній фабриці, батько був тренером з боксу в СПТУ №7. Згодом батько працював на шахті, але спортивне виховання підлітків не залишив – у вільний від роботи час продовжував погодинно тренувати. Саме батько, Котов Микола Іванович, який всього себе віддавав своїм учням, надав сину уроки порядності, відповідального ставлення до роботи, любові до спорту та дітей, якими він керувався все своє життя. Юрій Миколайович закінчив Дніпропетровський державний інститут фізичної культури та спорту в 1994 році, повернувся в рідне місто. Спочатку працював тренером-викладачем з боксу в КСК «Промінь», потім заснував разом з колегами спортивну громадську організацію «Слов’янський ринг», багато років був її президентом. Надалі перейшов працювати тренером з боксу у ДЮСШ «Колос», а згодом керівництво Олександрійського району запропонувало йому очолити цей заклад. З 2019 року він залишається головою ГО «ОМО ВФСТ «Колос» на громадських засадах. Паралельно у 2007 році зареєстрував з колегами громадську організацію «Федерація футболу Олександрійського району». За останні роки ДЮСШ «Колос» у співпраці з об’єднаними територіальними громадами відкрили відділення боксу в с. Попельнастому та с. Ульянівці, відділення футболу в смт Червоній Кам’янці, у с. Олександрівці – волейболу та тенісу настільного. Керівники Новопразької, Приютівської та Попельнастівської територіальних громад багато допомагали, сприяли та підтримували розвиток спорту в Олександрійському районі.
Зупинятися на досягнутому Юрій Миколайович не збирається, а навпаки, планує весь найкращий та корисний досвід «взяти з собою» на нове місце роботи і надалі робити усе можливе для виховання здорової спортивної молоді, щоб «наші діти були швидші, вищі та сильніші за всіх на спортивному Олімпі».

Тамара Квіткова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень