Сесія розв’язала головоломку
Першого липня відбулася чергова (XVI) сесія Олександрійської міської ради. Як зазвичай перед початком засідання, окремі депутати озвучили запити і звернення стосовно побажань виборців. Ці виступи загалом мали «побутовий» зміст, хоча не обійшлося і без політичних заяв. Так, голова депутатської фракції «Сила людей» Володимир Дожджаник повідомив про створення депутатської групи у міській раді під назвою «Взаємодія», до складу якої увійшли 6 його колег. Серед головних завдань групи доповідач назвав реалізацію проекту «Дороги Олександрії – шлях до інвестицій», залучення олександрійців до співпраці в політичному та громадському житті міста, альтернативне врядування. Склад групи: Володимир Дожджаник, Олена Бондаренко, Олег Холохоленко («Сила людей»), Євген Алімов, Наталя Олійник, Оксана Нєгіна (фракція «Батьківщина»).
У ході розгляду питань порядку денного міська рада створила відділ державного архітектурно-будівельного контролю, який виконуватиме дозвільні та реєстраційні функції у сфері містобудування. Як було зазначено при обговоренні, раніше ці функції виконували обласні фахівці, але їхня робота не влаштовувала міську владу. Відділ у складі двох осіб працюватиме при управлінні головного архітектора міської ради, матиме право приймати в експлуатацію завершені об’єкти будівництва з видачею сертифіката, безперешкодного доступу до місця будівництва, складення протоколів про виявлені порушення нормативних актів тощо.
У зв’язку з розширенням повноважень у сфері надання адміністративних послуг депутати вирішили збільшити загальну чисельність апарату міської ради на дві штатні одиниці.
Також народні обранці не обійшли увагою голів квартальних комітетів міста, виділивши їм на одноразову виплату за сумлінну працю 47 тисяч гривень.
Сесія провела чергове коригування міського бюджету на поточний рік, збільшивши його на 40,5 млн грн. Так, було збільшено доходи і видатки загального і спеціального фондів на цю суму, у тому числі за рахунок державної субвенції на пільги і субсидії населенню у розмірі 27,4 млн грн, перевиконання доходів міського бюджету по загальному фонду на 12,9 млн грн та по спеціальному фонду – на 237,6 тис. грн. За рахунок внутрішнього перерозподілу коштів міській освіті на утримання навчальних закладів виділено 4,2 млн грн, галузі охорони здоров’я – 2,5 млн грн, культурі – 482 тис. грн. Управління праці та соцзахисту населення отримало 28,5 млн грн, з яких 27,3 мільйона буде використано на житлові субсидії населенню; житлово-комунальному господарству направлено 3,5 млн грн, на фінансування цільових програм місцевого значення виділено 1,3 млн грн.
Одним із найголовніших питань черги денної, без сумніву, було затвердження чисельності та персонального складу виконавчого комітету. До нього увійшли міський голова Степан Цапюк, секретар міської ради Олена Богоявленська, перший заступник міського голови Людмила Давиденко, заступники міського голови Людмила Сосна, Геннадій Лоцман, керуючий справами виконавчого комітету Володимир Чеботарьов. Також до складу виконкому обрані В’ячеслав Артем’єв, Роман Воронков, Станіслав Гришко, Георгій Гострий, Людмила Коваль, Тарас Кравець, Володимир Кучеренко, Вадим Півняк, Володимир Стадніченко, Олена Шевченко, Геннадій Шкроб.
За ці персоналії проголосували 20 депутатів при необхідних 19-ти голосах. Підтримали проект рішення фракції «Опозиційний блок», «Сила людей», «Батьківщина», «Радикальна партія О.Ляшка». Були проти та утрималися «Самопоміч», утрималися депутати «УКРОП», про своє небажання голосувати заявили представники фракції «Солідарність». Отже, у задачці з «багатьма невідомими» нового складу виконкому, яка не могла розв’язатися понад півроку, нарешті поставлено крапку.
Окремим рішенням на посаду заступника міського голови затверджено депутата міської ради від Радикальної партії О.Ляшка Сергія Петровича Гриценка. Ця посада тривалий час залишалася вакантною, заступник куруватиме економіку мста.
На сесії було затверджено перспективний план роботи Олександрійської міської ради на друге півріччя 2016 року та ухвалено низку міських цільових програм: Програму розвитку органів самоорганізації населення на 2016-2020 роки, Комплексну програму профілактики злочинності в Олександрії на 2016-2020 роки, Програму розвитку та вдосконалення ринків з продажу продовольчих та непродовольчих товарів в Олександрії на 2016-2020 роки, Міську програму розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2016-2018 роки.
Завдяки ухваленим рішенням сесії, в нашому місті з’явилися ще 4 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків: «Папуга» – багатоповерхівка №143/4 на вул. 6-го Грудня, «Берізка – 143/3» – будинок №143/3 на вул. 6-го Грудня, «Олімп-120» – будинок №120 на пр. Соборному, «Тополь-16» – багатоповерхівка №16 на вул. Івана Чиркіна (колишня вул. 20 років Жовтня).
Також у ході пленарного засідання депутати ухвалили ряд рішень із земельних та архітектурних питань. Крім того, на сесії народні обранці вирішили направити лист-звернення на ім’я Президента України П.Порошенка, голови Верховної Ради А.Парубія, Прем’єр-міністра В.Гройсмана стосовно вимог дотримання соціальних гарантій, закріплених Конституцією України щодо забезпечення прав і свобод мешканців Олександрії в частині пільгових пасажироперевезень.
О.Наріжний
Головоломки часто носят имя выдумывателей…
– Кубик Рубика, например…
– А, эта чей ромбододекаэдр?…
Мне нравится! 0
Никакого Кубика! Здесь был Квадрат, на который крепко сели(!) – он превратился в Ромб. Поднажмут еще немножко и Фигура сплюснется до линии… Разумеется линии, – спрямованої у світле безтурботне майбуття!!!
Мне нравится! 0