18.10
2022

Приютівська візитівка

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Мурал, площею у 120 квад-ратних метрів та довжиною у 60 метрів, з’явився на бетонному паркані, що розташований на в’їзді до Приютовки з боку Олександрії.

Над цим витвором вуличного мистецтва олександрійські художники працювали кілька днів. Автори ескізу та розпису – художники Олександрійського центру сучасного мистецтва Сергій Ґ’рес, Василь Давиденко, Валентин Кузьменка, Олександр Трай та Єгор К. До речі, про Ґ’реса та Кузьменка ми розповідали у № 40 газети як про митців, що брали участь у масштабному проєкті Укрзалізниці – «Потяг перемоги». І ось вони знову проявили себе як майстри монументального живопису.
Як розповів голова Приютівської територіальної громади Андрій Коломійцев, ініціатива створення муралу належить керівництву ТГ.
– Ми вже давно хотіли прикрасити в’їзд у населений пункт якоюсь привабливою візитівкою. Також було бажання зробити в Приютівці великий мурал. Для цього спеціально проводили обстеження наявних будівель. Проте підходящих площ не знайшлося. А ось ідея поєднати два проєкти була цілком реальною. Великий бетонний паркан на в’їзді до Приютовки якраз підійшов для такого завдання.
Тож перед Днем незалежності ми оголосили про свої наміри у соцмережах, і на пропозицію відгукнулися художники Олександрійського центру сучасного мистецтва.
Попередньо ми домовилися з власниками підприємства, якому належить паркан, що вони нададуть нам дозвіл на проведення художніх робіт. Більше того, власники за своєї ініціативи підготували поверхню – почистили, поґрунтували та нанесли фоновий шар фарби під майбутній мурал.
Треба зауважити, що жодної копійки з місцевого бюджету на створення проєкту не було витрачено – всі витрати взяли на себе меценати…
У свою чергу Сергій Г`рес розповів, що підготовка до роботи над муралом тривала майже місяць, а сама робота зайняла три дні з перервами під час негоди. Спочатку було презентовано декілька ескізів, з яких обрали саме цей – очі незламної української дівчини, які відображають світле майбутнє країни, лице, обрамоване волоссям їз заплетеними в них квітами, і завершує композицію прапор України. Блакитно-жовті кольори, квіти – це символи того, що Україна розквітне, як держава.
– Ми дуже раді, що наша робота перетворила похмуру бетонну стіну на яскраву локацію, – каже Сергій. – Безперечно, цей мурал на в’їзді до Приютовки можна назвати її візитівкою.
Користуючись нагодою, хотілося б привернути увагу олександрійців та місцевої влади, як можна прикрасити і наше місто, перетворюючи депресивні місця на привабливі локації. Ми вже розповідали на сторінках “ОТ” про те, який вигляд мали б “глухі” стіни багатоповерхівок, перетворені на мурали. Після публікацій була безліч захоплених відгуків. Проте далі цього справи не пішли. Тож знову звертаємося до містян: кого цікавить дана тема, звертайтеся до нашої організації або в редакцію “ОТ”. Зробимо разом наше місто кращим!

В. Петренко

коментарі 2

  • Никита пишет:

    Посмотрим, что будет дальше. Заказать запчасти на двигатель YUCHAI YC6J125Z-T20 удобно прямо на сайте.

    Мне нравится! Thumb up 0

  • Фёдор пишет:

    Спасибо за достоверную информацию. Обязательно займитесь вопросом скорость загрузки сайта , иначе все остальное без толку

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень