29.12
2015

Про ліки для чорнобильців

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

“В одному з поперередніх випусків “Олександрійського тижня” у матеріалі “Ліквідатори – це герої” серед іншого ми прочитали ось таке висловлювання голови громадської організації “Спілка інвалідів Чорнобиля” Людмили Комлєвої: “Хотілося б, щоб держава більше виділяла нам коштів на придбання ліків в аптеках за пільговими рецептами. Ми неодноразово звертались до міської влади з проханням перевести нас до аптеки №10 “Ліки Кіровоградщини”, яка обслуговувала нас раніше. Та, що обслуговує нас сьогодні – аптека №23 – незручна, розуміння і співпраці з керівництвом ми не знайшли. Нас ставлять у чергу на отримання ліків (приміром, під номером 140), коли чорнобильці потребують медикаментів терміново, оскільки лікуються стаціонарно. Але ж аптека отримує відшкодування за ліки для чорнобильців. Тому її керівництво не має права не забезпечити нас медикаментами”. Цілком усвідомлюючи проблеми героїв-ліквідаторів, ми, працівники аптеки №23, разом з тим категорично не згодні з претензіями на свою адресу”, – ось таку заяву по телефону мала редакція “ОТ” після виходу згаданої публікації.

Намагаючись розібратись у цій непростій ситуації, ми передусім уточнили у голови громадської організації Л.Комлєвої суть проблеми. Людмила Федорівна лише підтвердила сказане нею в газетному інтерв’ю, уточнивши деякі деталі. Але загалом вся проблема у тому, що, за її словами, необхідних ліків, призначених за рецептами лікарів для ліквідаторів-чорнобильців, а також і членів їхніх родин, які мають статус інвалідів Чорнобиля, у згаданій аптеці №23 хронічно не вистачає. А випадки бувають нерідко такими, коли хворий не може чекати, що медикаменти надійдуть до аптеки у продаж, а потребує негайного забезпечення: наприклад, при лікуванні у стаціонарі, після операції тощо.

Отож наступним нашим співрозмовником була завідуюча 23-ю аптекою Неля Мулюкова. Саме вона і дала детальну інформацію стосовно забезпечення медикаментами такої пільгової категорії, як ліквідатори аварії на ЧАЕС та інваліди-чорнобильці. Справа у тому, що фінансове відшкодування аптечному закладу за лікарські препарати для пільговиків надходить від держави. У даному випадку розпорядником коштів є управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради. Але вся біда полягає у значному дефіциті цих державних дотацій порівняно з потребами ліквідаторів у ліках.

“Згідно з укладеним договором, наша аптека співпрацює з управлінням праці з даного питання вже два роки. Але обсяги фінансування на продаж медпрепаратів протягом дворічного терміну зовсім не змінилися! Ось подивіться: у 2015 році було виділено фінансування у розмірі 90230 гривень, на місяць це виходить трохи більше восьми тисяч. Таке ж фінансування було і минулого року. Але ж усім відомо, наскільки зросли за ці два роки ціни на медикаменти внаслідок інфляційних стрибків. Я не знаю, якими були стосунки вашої дописувачки з адміністрацією аптеки “Ліки Кіровоградщини”, зате точно можу вам сказати, у скільки разів виробники ліків підняли ціни на кожен з препаратів за останні два роки. Тому порахуйте самі, скільки ми можемо забезпечити чорнобильців-пільговиків, коли кожен з них приходить з рецептом як не на 800, так на тисячу-півтори гривень”, – каже Неля Іванівна.

“Я намагаюся всім пояснити, що не маю права робити якісь винятки окремим особам в обхід інших, так само, як не в праві піддавати сумніву зміст рецептів, виписаних лікарем. Прийшла людина з пільговим рецептом – ми зобов’язані її обслужити. Немає потрібних ліків у наявності – записуємо у чергу. До речі, ніякої черги у 140 осіб у нас немає, і це може підтвердити контрольна комісія, яка нас періодично перевіряє. Просто ми ведемо облік продажу, і ці порядкові записи справді перевищують сотню, але ви бачите, що прізвища у них повторюються, тобто це ніяка не черга (завідуюча показала свій обліковий зошит. – Прим. авт.). Повинна також сказати, що передоплати за пільгові ліки держава нам не робить: іншими словами, ми кредитуємо потреби пільговиків за свої кошти, а вже потім отримуємо державне відшкодування. Ось і цього місяця у нас на черзі – 25 чоловік, але з наявних коштів ми змогли обслужити лише 11, решті доведеться чекати фінансування наступного місяця”, – продовжує посадовець.

“Повірте, нам теж зовсім не цікаво мати конфлікти з нашими клієнтами. Але так вийшло, що через недостатнє державне фінансування країни у цьому конфлікті опинилися чомусь саме ми. І це прикро: наш колектив 10 років старанно заробляв собі авторитет серед олександрійців, і раптом нажив неприємності та необгрунтовані звинувачення через фінансові проблеми, до яких ми не маємо жодного відношення”, – закінчила завідуюча Н.Мулюкова.

О.Наріжний

, .

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    У Вас есть право, а у нас нет денег…” и как мы оба правы”…
    Помнится были талоны к купонам(на сахар, например), пробовали их бросать в чай – и даже расколачивать. Сладко не получалось!
    Может мало “колотили”, может не то!?…

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень