30.05
2016

Приїхали. Злазьте!

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Безоплатний проїзд у громадському транспорті для окремих пільгових категорій громадян може закінчитися вже у цьому році. Кабінет Міністрів України планує «монетизувати» (тобто виплачувати пільговикам певні суми грошима на покриття тих чи інших витрат) ряд пільг, у тому числі й на проїзд громадським транспортом міського і приміського курсування. Таке завдання ставиться у проекті плану першочергових кроків уряду на 2016 рік.


Зокрема перехід на надання пільг у грошовій формі і створення ефективної системи призначення та забезпечення пільг заплановано на четвертий квартал 2016 року. Відповідальними призначать Мінсоцполітики, Мінфін та Мінекономрозвитку.
Що думають з цього приводу фахівці-експрти? У своїй статті для ZN.ua експерт з питань енергетики Інституту громадсько-економічних досліджень Оксана Короткевич наголошує, що в Україні сьогодні немає цивілізованого механізму субсидіювання, а порядок, який діяв і діє досі – це просто безконтрольна роздача бюджетних коштів.
«Діючі моделі, на мій погляд – це ще гірше, ніж, наприклад, дотування державою «Нафтогазу», котре здійснювалося постійно до 2015 року. Це просто роздача бюджетних коштів. Усю цю систему треба змінювати. І не тільки модель надання пільг на проїзд, а й в інших видах – у тому числі порядок надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Реформа енергетичних субсидій потребує супутніх заходів і в інших галузях», – відзначає експерт.
Інші ж, більш помірковані фахівці, з деякою пересторогою ставляться до майбутніх новацій. З одного боку, відзначаючи, як позитив, певну соціальну справедливість того, що всім громадянам пільгових категорій буде виплачуватись однакова сума грошей «на проїзд» незалежно від того, скільки вони їздять громадським транспортом у своїх потребах і чи їздять взагалі. З іншого – позбавлення автотранспортних підприємств державних субвенцій на перевезення пільговиків означає просто «покласти» ці суб’єкти господарювання, оскільки реально пасажирів стане їздити менше, а грошей для перевізників від держави не буде взагалі. «Ні громадяни, ні автоперевізники поки що не готові до таких «цивілізованих» взаємостосунків», – вважають критики майбутніх урядових нововведень.

О.Осауленко

, .

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    А, поки що – Залазьте і Їдьте!…”Аннушка уже пролила масло”, и прокуратура “даёт добро”!

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень