21.04
2016

В Олександрійському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбулося засідання круглого столу, на якому начальник центру Анатолій Руденко, а також керівники відділів цієї установи Володимир Світановський, Володимир Бесараб та Валерій Боровський поінформували присутніх представників місцевих ЗМІ про роботу центру за перший квартал поточного року та відповіли на їхні запитання.

Як зазначили посадовці, станом на час проведення заходу до установи звернулися з різними проблемами 507 громадян. Їхні питання потребували переважно консультацій, тобто первинної правової допомоги. Лише стосовно 98 осіб з цієї кількості, згідно з їхніми зверненнями, були дані доручення адвокатам на представлення інтересів у судах, що є вторинною правовою допомогою. Всього ж за порівняно короткий час
існування центру до нього звернулися більше ніж півтори тисячі людей.
–Така кількість звернень – теж показник роботи?
– Так, це вважається доволі вагомим результатом: Олександрійський центр входить до десятки кращих серед ста місцевих центрів України. Навіть у Кіровоградському центрі звернень громадян виявилося менше. З одного боку, це ніби й добре, бо створює враження, наче проблем у людей десь менше, ніж у нас, хоча всі ми знаємо,що їх, на жаль, зараз скрізь достатньо.
– Що ж найбільше турбує людей у нашому регіоні?
– Питання дуже різноманітні, але найпоширеніші серед них ті, що стосуються соціальних аспектів, трудового законодавства, сімейного права. Зокрема – розірвання шлюбу, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав, стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати, так звані межові спори, різні житлові питання і такі, що стосуються права власності на майно чи землю у порядку спадкування. Мають місце і оскарження різних штрафів тощо. По всіх цих питаннях люди отримали необхідну правову допомогу, і досі скарг на роботу Олександрійського центру не надходило.
– Але безоплатна допомога юристів все одно залишається доступною не для всіх незаможних, хто її потребує. Чи немає якихось позитивних змін у законодавстві у цьому напрямку?
– Ми всі з нетерпінням чекаємо, коли Верховна Рада України прийме зміни до Закону про безоплатну правову допомогу, проект яких з 7 вересня минулого року перебуває на розгляді нашого парламенту. Ці зміни, у разі їх прийняття, суттєво збільшать можливості доступу громадян до правової допомоги, а саме: у два рази збільшиться такий критерій, як прожитковий мінімум, за яким людина може бути суб’єктом надання безоплатної правової допомоги. Досі дана гранична межа становила 1074 гривні для непрацездатних осіб і 1378 грн для працюючих. У проекті змін до згаданого Закону вона записана удвічі більшою для обох категорій відповідно. Суттєві поліпшення містяться у змінах також і стосовно збору необхідних довідок, які громадяни досі повинні добувати у певних інстанціях самостійно, а нам ці державні органи їх не надавали. Якщо ця новація буде ухвалена, тоді людям, серед яких багато осіб похилого віку, не доведеться оббивати пороги установ – ми самі будемо розсилати запити куди слід. Крім цього, у зв’язку з реорганізацією міськрайонних управлінь юстиції, яка розпочалася з січня 2016 року, на нас перейде частина їхніх функцій. Индивидуалки Волгоград. Интим в сауну, гостиницу или в собственной квартире. проститутки волгоград Проститутки ждут вашего звонка. У зв’язку з цим на території юрисдикції Олександрійського центру буде створено п’ять бюро правової допомоги: в Олександрівці, Знам’янці, Світловодську, Онуфріївці та Петровому. З 4 квітня по 4 травня поточного року проходить прийом заяв на заміщення посад працівників даних бюро. Передбачається, що це також значно наблизить населення до надання правової допомоги. Конкурс відбудеться у Кіровограді у приміщенні Регіонального центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги, де і проводитиметься відбір на заміщення посад. Для участі у конкурсі претендентам слід до 4 травня 2016 р. заповнити заявку на веб-сайті www.legalaid-jobs.in.ua. Заявки, надіслані в інший спосіб або з порушенням встановленого строку, не розглядатимуться.

О.Іванченко

, , .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень