26.05
2016

Міністерство охорони здоров’я України займається розробкою «мінімального списку» медпослуг для всіх українців, який буде фінансуватися за рахунок держави – про це пише видання «Сегодня».

У «гарантований безплатний» пакет послуг для народу попадуть послуги швидкої допомоги, лікування дітей до трьох років, боротьба з туберкульозом, ВІЛ та гепатитом, а також основні щеплення і вакцини (від кіру, поліомієліту, грипу). Сюди ж добавлять і декілька основних аналізів, хоча яких саме – не повідомляється. І скільки буде коштувати Держбюджету щорічно такий безоплатний пакет послуг для народу, в Мінохоронздоров’я ще не порахували. А тому поки що не зрозуміло, будуть хоча б ці «пакетні» послуги повністю безкоштовними, чи з оговіркою.
«Зараз обговорюється, чи слід платити людині, якщо вона звернулася до лікаря чи прийшла здавати аналізи без направлення. Інакше бабусі та іпохондрики будуть щодня аналізи приносити! Але у будь-якому випадку спочатку треба прийняти закон про автономію медичних закладів. Робота над цим питанням ще триває», – повідомило виданню його власне джерело інформації у міністерстві.
Усі інші мед.послуги, які не увійдуть до пакету, стануть платними: для них МОЗ розробляє єдиний прайс, але даних про ціни поки що нема, повідомляє «Сегодня». У міністерстві говорять: «Пакет послуг необхідний. Забезпечити стовідсотково всіх українців безоплатною меддопомогою неможливо, отже, повинен бути якийсь гарантований мінімальний їх перелік».

О.Осауленко

.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень