19.01
2023

Олександрійці в цифрах

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Скільки олександрійців у минулому році народилося, померло, одружилося та розлучилося – про це та про інші аспекти роботи ДРАЦСу в інтерв’ю нашому кореспонденту розповіла начальник Олександрійського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Олександрійському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Одеса) Ірена Глінченко.

– У 2022 році Олександрійським відділом державної реєстрації актів цивільного стану зареєстровано 641 немовля, що на 15 діток менше, ніж у 2021 році. Серед діточок, які побачили світ минулого року, були: 319 хлопчиків, 322 дів-чинки.
Найбільш рідкісними іменами серед хлопчиків стали Єлисей, Мурат, Арам, Остап, Святослав. Серед дівчаток зустрічались такі імена, як Єсенія, Мія, Марта, Ярина. Серед найбільш поширених імен хлопчиків – Марк, Артем, Михайло, Данило, Олександр. Серед жіночих імен найбільш популярними стали Анна, Софія, Злата, Марія, Вікторія.
Інноваційною комплексною послугою Є-Малятко протягом 2022 року скористалося 384 сім’ї, з початку заснування послуги – 906.
Протягом минулого року шлюб зареєстрували 823 пари, на 230 більше, ніж у 2021 році. З них 10 громадян України зареєстрували шлюб з іноземними громадянами Болгарії, Молдови, Латвії, Грузії, Польщі, Вірменії. Наймолодшою парою були: юнаку – 21, дівчині – 18; найстаршою чоловікові – 80, жінці – 72.
Що стосується реєстрації розірвання шлюбу, то за 2022 рік зареєстровано 356 розірвань шлюбів, у 2021 році – 351. Зареєстровано смертей – 2101, за минулий період – 2551. У віці до 1 року померло 4 дітей, зареєстровано 4 мертвонароджені дитини.

Основними причинами смерті є: серцево-судинні захворювання, онкозахворювання, пневмонії, нещасні випадки, спричинені пораненнями, які отримані під час бойових дій.
22 олександрійці виявили бажання офіційно змінити прізвище, ім’я або по батькові, в 2021 році – 48.
Видано 1978 повторних свідоцтв та витягів про державну реєстрацію актів цивільного стану, внесено 226 змін до актових записів цивільного стану, в тому числі у зв’язку з визнанням батьківства 84 (в 2021 році – 59).
– Чи користується в олександрійців попитом пілотний проєкт Міністерства юстиції України «Шлюб за добу»?
–Так, і не тільки серед містян, а навіть і серед іноземних громадян. В Олександрії протягом 2022 року такою послугою скористалася 121 пара, протягом 2021 року – 198.
– У вас змінилася назва вашої посади і установи. З чим це пов’язано?
– Це пов’язано з реорганізацією міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, яка наразі вже завершилася. Південно-Східне управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) стало частиною Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), яке об’єднало 6 областей України: Одеську, Херсонську, Миколаївську, Дніпропетровську, Кіровоградську та Запорізьку.
–Чим можна пояснити стрімке зростання кількості шлюбів під час війни?
– Причини різні. Як стверджують самі наречені, війна дала поштовх до нових почуттів або загострила їх. Багато з них раніше жили цивільним шлюбом, мали навіть спільних дітей, але не поспішали скріплювати відносини юридично, і тільки зараз, кажуть, настав час. Крім того, багато з них розуміють, що в разі загибелі військовослужбовця членам його родини передбачені пільги та виплати.

– На початку війни була введена нова послуга “шлюб онлайн”. Вона працює?
– Дійсно, уряд країни дозволив укладати шлюби з військовослужбовцями, поліцейськими, рятувальниками, медиками та іншими захисниками держави без їхньої присутності, з використанням доступних засобів відеозв’язку. Для цього, як і зазвичай, призначається час реєстрації шлюбу, а в обрядовому залі ДРАЦСу і в присутності нареченої/нареченого вмикається відеозв’язок через Viber або інший застосунок зв’язку і проводиться процедура з дотриманням вимог законодавства.
Всі “урочисті атрибути” для проведення обряду одруження можуть бути присутні, але, на жаль, лише по обидва боки екрана.
Для того, щоб укласти шлюб без власної присутності, військовослужбовець повинен подати відповідну заяву своєму безпосередньому командиру, той, у свою чергу, засвідчує справжність підпису нареченого чи нареченої на заяві, скріплює гербовою печаткою відповідного військового формування.
Крім цього, передбачена можливість проведення державної реєстрації шлюбу на підставі акту про укладення шлюбу, складеного керівниками військових формувань, скріпленого печаткою відповідного військового формування. Такими повноваженнями зараз наділені командири підрозділів. Слід зауважити, що консультацій з «онлайн шлюбу» отримують багато, але не у всіх є можливість реалізувати це право, через те, що у багатьох зонах бойових дій не працює пошта, що унеможливлює їх надіслання до відділу ДРАЦС.
– Які нововведення відбулися у минулому році, про які ми ще не говорили?
–Зараз можна замовити отримання повторних свідоцтв, витягів про державну реєстрацію актів цивільного стану не тільки безпосередньо у закладах ДРАЦСів, а й через портал «ДІЯ».
– Які ще тенденції по лінії вашої діяльності можна спостерігати з початком війни?
–Статистичні дані свідчать, що шлюби стали «дорослішати», а також стало менше бажаючих змінити прізвище. Якщо перше явище пояснити важко, то з другим більш зрозуміло – міняти документи під час нестабільної роботи установ ризиковано, тож краще мати вже ті, які є.


С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень