24.11
2021

Такий термін ув`язнення загрожує телефонному терористу, який повідомив про «замінування» військового аеродрому в Олександрії у переддень 30 річниці Дня Незалежності України.

Саме з цього летовища мали злітати літаки, що цього дня брали участь у генеральній репетиції військового параду.

Псевдомінер вигадав історію із замінуванням військового об’єкта, щоб поквитатися із власними сусідами. Зокрема, 19.08.2021 на телефон гарячої лінії СБУ надійшло анонімне повідомлення про те, що у день святкування 30-річчя Незалежності України на території військового аеродрому в/ч Національної гвардії України у Кіровоградській області відбудеться теракт. Додатково анонім повідомив адресу у м. Олександрія, за якою нібито знаходиться комп’ютерне обладнання, яке використовується для збору та передачі розвідувальної інформації в інтересах спецслужб РФ. Вказав зловмисник і на причетних до цієї протиправної діяльності осіб.

За даним фактом слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст.15 (замах на злочин) та ч.1 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. За даними слідства, у лжемінера постійно виникали побутові конфлікти з мешканцями вказаного ним у повідомленні будинку. Чоловік неодноразово звертався із заявами до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування зі скаргами на сусідів, з якими не знаходив спільної мови. Однак, щоразу після розгляду заяв, виявлялося, що інформація, викладена в них, не відповідає дійсності. Тож зловмисник вирішив звернутися до СБУ. Однак, усвідомлюючи функції, які покладено на спецслужбу, чоловік, задля привернення уваги правоохоронців до свого повідомлення, вигадав історію про замінування військового аеродрому. А «шпигунами» на користь РФ представив своїх сусідів.

Такі дії лжемінера поставили під загрозу організацію проведення військового параду, присвяченого 30-річчю Незалежності України. За результатами ініційованої СБУ судової фоноскопічної експертизи, було встановлено особу телефонного терориста. Лжемінеру оголосили про підозру за ч.1 ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей) Кримінального кодексу України.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень