3.02
2023

Олександрійські “Ангели”

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Нещодавно за активну громадську позицію і волонтерську діяльність Благодійний фонд «Ангели допомоги» був нагороджений грамотою від оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця”. Ми зустрілися з керівником фонду Тетяною Шкіль і вона розповіла про роботу цієї благодійної організації.

– Благодійництвом я займаюся, можна сказати, з дитинства, бо дуже переймаюся чужою біллю. Завжди намагалася допомогти всім, хто потребував підтримки. У зрілому віці ця допомога стала більш усвідомленою та цілеспрямованою. Так, коли в 2014 році почалася антитерористична операція на сході України я почала збирати необхідні речі для наших військових. А коли почалася епідемія коронавірусу, в нашому ательє “Семицветик” ми з дівчатками безкоштовно шили  захисні маски.

Та 24 лютого минулого року розпочалася війна, роздумувати було ніколи. Треба було діяти і миттєво. Підприємець Юрій Нос запропонував пристосувати будівлю колишньої школи № 4 під хостел  для прийому біженців. На той час мільйони українців тікали від війни, шукаючи притулок у віддалених від бойових дій містах. Олександрія стала справжнім “хабом” на перетині шляхів зі сходу, півночі та півдня країни, куди щодня прибували тисячі людей.

Тож ми не вагаючись взялися до справи.  Весь колектив льодової арени «Снігова королева» водночас став волонтерами.  Ми дали заклик про збір необхідного у ЗМІ та соцмережах – ліжка, матраци, ковдри, постільна білизна, продукти харчування.

Олександрійці відгукнулися миттєво – несли все, що могли. Допомагали  підприємці міста. За сприяння Юрія Шклярука ми отримали 150 поролонових матраців з “Катеринославськіх меблів”, Володимир Шклярук надав столи та лавочки, які ми пристосували під ліжка. Сергій Осінський дав побутову техніку та меблі.

З 26 лютого ми вже приймали  людей, які тікали від війни. Анатолій Кожемяченко організував гаряче  харчування, Олександр Цапюк та Сергій Вялих постійно привозили хлібобулочні вироби, Степан Цапюк забезпечував продуктами харчування, Олександрійська єпархія допомагала молочними продуктами. Лікар Світлана Савченко весь свій вільний час чергувала в центрі. Яна Самохіна організувала щоденне прання білизни. Олена Верезуб готувала смаколики. У перші місяці війни наш центр приймав 200-250 людей на добу, яких треба було розташувати на відпочинок, нагодувати, надати якісь речі, бо багато хто з них приїжджав, як то кажуть, голі-босі, хто у чому встиг втекти з під обстрілів та окупації.

 Якщо виникне необхідність то і зараз центр готовий прийняти 75 осіб на ніч.

Коли потік біженців зменшився ми переключили на  допомогу військовим та внутрішньо-переміщеним особам. Було вирішено створити благодійний фонд “Ангели допомоги”, який ми зареєстрували у травні минулого року. І з цього часу ми з Оленою Верезуб працюємо, як то кажуть 25/7. Ми у постійному пошуку. Звертаємося за допомогою до всіх благодійників, підприємців, звичайних людей, які мають чим поділитися з нужденними. Допомагаємо ВПО які проживають у нашій громаді – для них ми збираємо продуктові набори, одяг, необхідні предмети побуту.

Намагаємося не забувати й про місцевих жителів, яким теж нелегко у ці лихі часи. Ми, напевне, єдиний фонд у нашому місті, що допомагає пенсіонерам, людям похилого віку, інвалідам, малозабезпеченим. Допомагаємо захисникам тварин.

Вже маємо постійних партнерів, як то БФ “Кришталеве джерело”, який очолює підприємець з Києва Вадим Садко. З березня місяця минулого року Вадим допомагає нам продуктами харчування, гігієни та речами. Для збору коштів кілька разів організовували благодійні концерти. Найближчим часом плануємо відвідати Новопразьку спеціалізовану школу-інтернат – її діточки теж потребують додаткової уваги та посильної допомоги.

Коли надходить прохання про допомогу від воїнів, то тут ми працюємо єдиною командою з іншими волонтерськими організаціями міста та району. Допомагають мешканці нашого міста а особливо люди, які переїхали до Олександрії з зони бойових дій – це дозволяє нам швидко зібрати і відправити на фронт все, що необхідно хлопцям. Дуже дякуємо всім за допомогу та оперативність.

Всю діяльність нашого Фонду, ми висвітлюємо на сторінці в Фейсбуку – Благодійний фонд “Ангели допомоги”/Angels of help – офіційна сторінка.

Нашу працю відмітила місцева влада, тож серед громадських організацій, яким нещодавно була виділена фінансова підтримка, є і наш БФ “Ангели допомоги”.

Користуючись нагодою, від імені колективу нашого фонду, хочу подякувати командуванню оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” і особисто генерал-полковника Олександра Сирського за оцінку нашої роботи.

Звертаюсь до всіх людей не бути байдужими – наша перемога це справа всіх і кожного з нас!

В. Петренко

На фото: Тетяна Шкіль та Олена Верезуб

Один комментарий

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень