24.06
2019

Обережно – хабарі!

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

У багатьох вищих навчальних закладах зараз розпочинається іспитова пора. На жаль цей процес іноді супроводжує таке ганебне явище, як хабарництво. Тож принагідно буде нагадати, що за хабар на іспиті передбачена кримінальна відповідальність.

Про це розповів керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул: «Відповідальність за неправомірну вигоду, зокрема хабар, несуть обидві сторони – і та, що його дає, і та, що його отримує. Відтак за давання неправомірної вигоди передбачений мінімальний штраф у розмірі 8 500 грн, за її одержання – 17 000 грн. Окрім цього, учасникам інциденту може загрожувати до 12 років позбавлення волі».

За словами Вадима Гуцула, якщо у студента вимагають хабар, йому треба звернутися до органу студентського самоврядування або до профспілки вищого навчального закладу, повідомити про проблему керівництво навчального закладу, підготувати докази (йдеться про аудіо- чи відеозапис або ж свідчення друзів), звернутися до поліції.

Нагадаємо: своєчасне добровільне повідомлення про неправомірну вигоду звільняє від кримінальної відповідальності. Щоб отримати додаткову правову консультацію, можна зателефонувати до єдиного контакт-центру за номером 0 800 213 103.

Г. Сергеєв

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень