5.11
2021

Сьогодні, 4 листопада, у Кіровоградській ОДА презентували «Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.

Як повідомила начальниця обласного управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Вікторія Кулікова, це електронний документ, ініціаторкою створення якого стала перша леді України Олена Зеленська. Він покликаний змінити думку, що безбар’єрність – це лише фізична доступність людей з інвалідністю до закладів чи установ.

«Це прогресивний документ, який розкриває зміст безбар’єрності як фізичної, так і психологічної. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп», – зазначає Вікторія Кулікова.

Структура Довідника включає в себе чотири розділи: “Складові безбар’єрності”, “Правила мови”, “Словник” та “Безбар’єрний календар”.

Розділ “Складові безбар’єрності” простою та доступною мовою розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, універсальний дизайн тощо.

У розділі “Правила мови” наведені та пояснені принципи безбар’єрної мови – мови, у якій відсутні слова, фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до людини.

У розділі “Словник” зібрані поняття, які некоректно вживати стосовно різних людей. Тут пропонуються варіанти, як говорити правильно і пояснюється, чому саме так.

Розділ “Безбар’єрний календар” розповідає про важливі дати, визначні і пам’ятні дні та пояснює, як їх відзначати, та коли привітання є недоречними.

Переглянути «Довідник безбар’єрності» можна за посиланням: https://bf.in.ua/

Без бар’єрів (https://bf.in.ua/)
Довідник безбар’єрності — Без бар’єрів

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень