На Кіровоградщині стали менше довіряти військовим
Рівень довіри до армії знизився зокрема через використання людей у формі для політичного тиску та в рейдерських атаках, вважають в Центрально-українській соціологічній лабораторії.
Так керівник структури, кандидат соціологічних наук Едуард Клюєнко прокоментував результати дослідження «Громадська думка Кіровоградської області», проведеного наприкінці листопада, пише Україна-Центр.
Він зазначив також, що іншою причиною можуть бути недостатні масштаби соціальної та психологічної реабілітації.
Згідно презентаціям відповідних досліджень лабораторії, які має Весь Кіровоград, рік тому на питання про міру довіри до армії «цілком не довіряю» та «переважно не довіряю» відповіли в цілому 10,2% опитаних, в грудні 2018 таких відповідей було вдвічі більше.
– Армія все одно залишається одним з лідерів довіри – друга після церкви. А ось все ще порівняно нова поліція «попливла»: їй не довіряє майже третина учасників дослідження, більше 43% не змогли відповісти. Найнижчий рівень довіри – до судів, їм переважно або повністю не довіряють майже 60%, – пише видання.
В рамках дослідження був також складений рейтинг довіри до керівників центральних і місцевих органів влади. Його перше місце посіли голови райрад, останнє – спікер парламенту. За даними ЦУСЛ, йому зовсім або переважно не довіряють майже 60% опитаних.
– На питання про довіру голові обласної ради більше половини опитаних відповіли «не знаю такого». Свого роду рекорд – керівників своїх районів не знають до 18% опитаних, у інших учасників рейтингу цей показник значно нижче, – також зазначається в публікації.
Залишити відповідь