21.10
2021

20 жовтня в селі Розумівка Кропивницького району відбулась виїзна робоча нарада за участі голови Кіровоградської ОДА Марії Чорної з приводу будівництва історично-меморіального комплексу “Чорний Ворон”.

Саме в Розумівці розташоване місце останнього бою отамана Чорного Ворона – військового діяча часів УНР. За словами архітектора проєкту Володимира Рака там планують побудувати пам’ятний знак та церкву Присвятої Богородиці.

“Перша черга будівництва проєкту – зведення монументу та каплиці. Потім планується побудова господарських та адміністративних споруд, місць для паркування”, – сказав Володимир Рак.

На монументі буде зображено ворона на кургані, їхні ескізи ще проєктуються. Також там планують відтворити землянки часів Холодноярського повстання.

Голова ОДА Марія Чорна зазначила, що обласна влада підтримує та ініціює проєкти, спрямовані на збереження культурної та історичної спадщини Кіровоградщини.

“Я впевнена, що ми це робимо заради нашого майбутнього, заради наших дітей. Адже дуже важливо, аби наші діти мали міцне коріння, на якому вони можуть вчити своїх дітей, що вони – українці. Наша нація має вікові традиції та славетну історію, яку в нас генетично не може вбити ніхто, поки є люди, які готові боротись за це. Колись – це був отаман Чорний Ворон, зараз – воїни, які віддають життя на війні на сході України”, – сказала Марія Чорна.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень