27.09
2021

25 вересня, на території музея-заповідника Івана Карпенка-Карого «Хутір Надія» відбулись урочистості з нагоди 51 фестивалю театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».

У них взяла участь голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна та очільник обласної ради Сергій Шульга.

“Нас із корифеями розділяють віки, а хутір досі є символом театру. Впевнена, що так буде й надалі. Тим більше, сьогодні ми перегорнути нову сторінку в історії фестивалю. Тож надалі планку потрібно не просто утримувати, а брати вище.
Дякую всім театральним колективам, які цьогоріч запалюють “Вересневі самоцвіти”. Ви – неймовірні. Переконана, що наші гості вже з нетерпінням чекають на ваші виступи”, – сказала Марія Володимирівна.

Марія Чорна, Сергій Шульга, почесні гості та учасники фестивалю поклали квіти до пам’ятника Івана Карпенка-Карого, після чого відбулась карнавальна хода переможців обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів “Театральна весна Кіровоградщини”.

Також глядачам представили відеоверсію реконструйованого акторами обласного музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького дня з життя Івана Карпенка-Карого та його оточення, відтворивши побут та діяльність того часу. Після чого голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна взяла участь круглому столі, присвяченому обговоренню з театральними діячами та критиками сучасних можливостей оновлення фестивалю «Вересневі самоцвіти» та туристичного потенціалу регіону.

Голова національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський висловив свої ідеї оновлення фестивалю, які включають в себе концепцію збереження традицій і водночас оновлення ідей, зокрема залучення театральних вишів країни та молодих режисерів до участі у “Вересневих самоцвітах”, аби вони представили власне бачення класичних творів.

Також учасники круглого столу обговорили можливості залучення закордонних членів журі та окреслили проблемні аспекти, які є наразі в організації фестивалю.

На заході для усіх охочих діяли виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та різножанрові арт-майданчики.

“Щиро сподіваємось, що вам сподобався цьогорічний фестиваль “Вересневі самоцвіти”. Ми вдячні кожному глядачу, який відвідував вистави та культурні події. Звісно, звучали і слова критики, ми обов’язково їх врахуємо у майбутньому. Ми впевнені, що фестиваль давно переріс всеукраїнський рівень. Приємно зазначити, що за роки незалежності України багато було приділено уваги розвитку театрального мистецтва, збудовано нові культурні об’єкти і на Кіровоградщині, зокрема театр в Олександрії”, – сказала Марія Чорна.

Марія Володимирівна висловила сподівання, що 52-й фестиваль “Вересневі самоцвіти” стане міжнародним, а також подякувала усім колективам, які представили свої вистави на цьогорічному театральному святі.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень