Кібер-злочинність вдосконалюється
В Україні – бум крадіжок з банківських карток, повідомляє ресурс dostur.com.ua. Крадуть у родичів поранених біців АТО і просто пересічних необережних громадян, які хоча б частково “засвітили” свої персональні дані. Інформація про такі злочини з’являється мало не щодня у соцмережах та на новинних сайтах. Не оминула ця хвиля і Кіровоградщину взагалі та й Олександрію зокрема. З початку року у нашій області з банківських карток громадян зловмисники викрали близько 270 тисяч гривень, правоохоронцями порушено кримінальні провадження по 42-х випадках (і це без статистики березня і квітня, яка додасть ще не один десяток подібних злочинів). Та досі жодного шахрая ще не вдалося вивести на чисту воду.
Передісторії таких крадіжок різні. Але поширена помилка людей полягала зокрема у тому, що вони у своїх оголошеннях в інтернеті (про продаж чи покупку й інших) зазначали номер телефону, який є основним у їхньому банківському акаунті і до нього “прив’язана” картка. А даний вид злочинів, як зазначають правоохоронці – фахівці з кібер-злочинності, останнім часом дуже вдосконалився. Шахраї навчились отримувати дублікати SIM-карток, блокувати на деякий час номер справжнього користувача та отримувати надіслані йому банком SMS-повідомлення, у тому числі з паролем входу в акаунт рахунку. Далі зловмиснику лише залишається зняти з рахунку суму, яку він забажає. Такий випадок зовсім недавно стався у Кіровограді з 22-річним паралізованим внаслідок поранення бійцем АТО, розповідають ЗМІ. Щоб провести комплексне обстеження пораненого за кордоном, його близькі просили в оголошеннях допомоги в усіх небайдужих. Для переказу коштів на рахунок вони надали номер банківської картки. Але шахраї натомість десятьма послідовними переказами зняли з рахунку всю суму, яка там вже назбиралася – 77 тисяч гривень. Оборудку злочинці провели за допомогою дубліката SIM-картки бійця, яку злодіям автоматично за їх запитом видав мобільний оператор.
Про подібний випадок нещодавно нам розповіла і жителька Олександрії Лариса Н., у якої теж зловмисник у декілька прийомів зняв з кредитної картки всі наявні там гроші і при цьому вона нічого навіть не підозрювала (так само як і попередній потерпілий), бо ніяких SMS-повідомлень від банку про зняття грошей з картки не отримувала.
О.Наріжний
Залишити відповідь