Гайда мерщій до Амстердама!
Ейфорія
Ну от і дочекались: у західну Європу тепер можна кататись, як до тещі на млинці – хоч кожних вихідних! Безвізовий режим перетину кордонів з «ними» з 11 червня став реальністю. Їдь, лети до будь-якої з країн Євросоюзу і не переймайся якимись там візами, оббиваннями порогів у консульствах, збором різної паперової бюрократії – взяв квиток, куди тобі заманулося, і вперед!
На фото: фрагмент картини Рембрандта “Повернення блудного сина”. Чи не схоже на те, як Україна повертається до Євросоюзу?
Наприклад, ви прихильник раннього голландського живопису. І заманулося вам у вихідні злітати до Амстердама, подивитися будинок-музей Рембрандта з його колекцією картин і гравюр. А заодно – помилуватися знаменитими нідерландськими тюльпанами чи просто побродити берегами живописних їхніх каналів. Ніхто вам тепер не стане на заваді.
Ну, звичайно, без документів гайнути туди все одно не вийде: потрібен біометричний закордонний паспорт. За це не шкода викласти 557 гривень (якщо виготовлятимуть його упродовж 20 днів). Якщо ж ви згораєте від нетерплячки, то його можуть вам зробити і за сім днів (теоретично), але це коштуватиме 810 гривень (практично). Але ж зате – сів і полетів!
Правда, переліт з Києва до Амстердама не безкоштовний (навіть за безвізового режиму), яка прикрість! Але подумаєш – усього якихось 4439 гривень в один кінець (це якщо брати найдешевший варіант економ-класу вітчизняного перевізника «Міжнародні авіалінії України»). Ну і звичайно, стільки ж назад. Виходить 8878 гривень – дрібниця! Якщо летіти лайнером іноземних компаній, то стане дорожче.
До речі, поїхати без візи можна до всіх країн ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії. Також без віз можемо подорожувати до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які належать до Шенгенської зони, але не є членами ЄС: Болгарія, Румунія, Хорватія та Кіпр, навпаки, не входять до Шенгену, але з 11 червня також пускають до себе українців без віз. Та навіщо нам Румунія – ми до Рембрандта в Амстердам зібралися.
Правда, євроскептики зауважують, що одного лише біометричного паспорта (не плутати його з пластиковою ID-карткою, яка теж містить біометричні дані, але ніякого відношення до перетину міжнародних кордонів не має!) буде замало. Ну, на те вони і скептики: настійливо радять мати при собі підтвердження наявності коштів на поточні витрати в єврозоні. А то перший же прикордонник в аеропорту Амстердама може причепитись із запитанням: а за що ти тут, українцю, збираєшся розгулювати, істи-пити, ночувати? А ви йому гордо: «За свої євро!» Цей мінімум для різних країн є різним. Нам пощастило: для в’їзду до Нідерландів треба мати кошти (на банківській картці або й готівкою) з розрахунку зовсім небагато – 34 євро на добу перебування. Для прикладу, в сусідній Бельгії, яка входить до того ж об’єднаного королівства Бенелюкс, що і Нідерланди, добовий мінімум становить аж 95 євро!
А ще треба документи про мету поїздки (запрошення від родичів, знайомих) чи про місце проживання (підтвердження бронювання готелю). До речі, пристойний готель у Нідерландах (та й взагалі у містах нормальних країн ЄС) важко знайти дешевше, ніж за 100 Є на добу. Якщо пощастить, то скромненький номерок у готельчику – за 60 евро. Але ж ми летимо всього на дві доби, на вихідні. Чого тут жалкувати ті копійки…
Не забувайте також, що необхідно мати поліс медичного страхування (в Україні його можна придбати на вказаний період в середньому гривень за 150-200).
Скептики ще кажуть: оскільки вирішувати, впускати вас на територію ЄС чи ні, тепер буде не консул, а звичайний прикордонник, то він при бажанні може знайти причини для відмови – ну раптом ви чимось йому не сподобалися! Такими причинами можуть стати: відсутність у вас мінімальної суми коштів, необхідних документів (наприклад, бронювання готелю чи запрошення), або перебування вашої особи у “чорному списку” (тобто якщо у вас раніше була заборона на в’їзд або інші проблеми з законами країн Європи). Отож треба бути готовим зрозуміло, спокійно і ввічливо пояснити тамтешньому «погранцю» мету свого прильоту, якщо запитає. Скажіть просто, що ви не міжнародний терорист і, борони Боже, не заробітчанин, ви просто прилетіли понюхати голландські тюльпани. Ну і до Рембрандта заодно. А він, скоріш за все, обов’язково запитає. І не треба розмовляти зі стражем кордону на підвищених тонах, тикати йому дулі тощо: так у нього з’явиться зайвий привід сказати вам: «Гоу хоум, сер! І щоб пики твоєї я тут більше не бачив!» До речі, їхні прикордонники гарно розмовляють англійською. Зовсім не знайомі з українською мовою, носять синю уніформу, а не зелену, як у нас, тому не переплутайте їх з таксистами, кондукторами, прибиральниками та ін. І все буде в порядку. Прикордонники у них хоча й суворі, але справедливі. «На лапу» не беруть, навіть не пропонуйте – наживете собі клопоту по зав’язку.
Отже, підсумуємо наш бюджет на амстердамські вихідні – все вищевикладене тягне на якихось 16035 гривень – просто копійки! А, мало не забув про Рембрандта: квиток коштує 13 євро (просто жалюгідні 400 гривень!). Музей працює з 10-ї до 18-ї години майже без вихідних. Ну можна ще додати витрати на громадський транспорт (2 євро одна поїздка) і на голландське пиво – теж недорого: 330-мл пляшечка чи келих у кафе від 60 центів. Скатертю доріжка до Амстердама.
Проза життя
Олександрійка Ніна Петрівна: «Безвіз для українців? Можливо, це й добре, не знаю, для тих, хто має фінансову змогу літати куди хоче й коли захоче. Я не з їх числа, на жаль. Отож мене від цього ні знобить, ні гріє. Може, хоч діти мої чи внуки колись дочекаються часів, коли зможуть за власні зароблені кошти подорожувати світом».
Лариса Аркадіївна: «Оця щеняча радість з приводу «надання українцям безперешкодного в’їзду» і таке інше мене просто бісить. У мене як була одна перешкода, так вона і залишилася: мої «шалені» статки. Тут за комуналку заплатити грошей не вистачає, а ви мені про музей в Амстердамі на вихідні за 16 тисяч! Просто знущання. Особливо для мешканців таких міст, як Олександрія, де захмарні тарифи і ціни (як і по всій Україні), а зарплата у кращому випадку 2 – 3 тисячі. Про пенсії я вже й не кажу. Та ще й спробуй знайди у місті роботу – тотальне безробіття. Якби той безвіз дозволяв, то я б не в їхній музей поїхала б, а на заробітки кудись, хоч світ за очі. Але ж ні: Європа нам цього не дозволяє… То лише можновладці бадьоро рапортують: зарплата в Україні зростає і буде зростати. У них вона справді зростає, а у нас? Лише ціни. Словом, кинули нам «пустушку», хотіли безвіз – нате, забавляйтеся!
О.Осауленко
Автора статьи поддерживаю однозначно. Вот как отразился на жизни александрийцев этот туристический безвиз ? Да никак.
Кто ездил по тур путевкам в Европу тот и будет ездить. На Евромайдане (да, да -это первоначальное и уже позабытое название “революції гідності”) всех интересовал рабочий и учебный безвиз.
А вообще вся эта праздничная мишура по поводу тур. безвиза от наших власть имущих, напоминает ситуацию с умирающим человеком. Когда человек при смерти от рака, а ему нарумянили щеки и говорят, что он гораздо стал лучше выглядеть и преподносят это как улучшение его состояния.
Мне нравится! 0