14.09
2017

 Тринадцять планових питань необхідно було розглянути депутатам Олександрійської міської ради на 35-й сесії, яка відбулася 8 вересня.

    Перед початком пленарного засідання ряд депутатів озвучили запити і звернення від імені виборців у ході передбаченої регламентом «розминки». Означені проблеми жителів міста стосувалися переважно комунальної сфери: ремонту покрівель багатоповерхівок, відведення дощових та талих вод з дворових територій, ремонту дорожніх і тротуарних покрить.

   У ході подальшої роботи народні обранці затвердили звіт про виконання міського бюджету за перше півріччя 2017 року та внесли зміни до бюджету міста на поточний рік.

   Так, рішенням сесії збільшено доходи і видатки на суму 30,2 млн грн за рахунок надходження державних субвенцій на суму 27 млн грн і перевиконання міського бюджету на 3,2 млн грн та здійснено внутрішній перерозподіл коштів.

  Субвенції з Державного бюджету використовуватимуться за цільовим призначенням. У тому числі, 24,5 млн грн направлено для надання пільг і житлових субсидій; 2,1 млн грн з фонду соціально-економічного розвитку – на реконструкцію урологічного відділення для створення гемодіалізного центру та на ремонт музейного центру; 471,1 тис.грн – на відшкодування лікарських засобів за урядовою програмою «Доступні ліки».

  Кошти від перевиконання міського бюджету та внутрішнього перерозподілу спрямовані на вирішення важливих питань життєдіяльності міста. На галузь освіти виділено 1,6 млн грн; охорони здоров’я – 530,6 тис. грн; сферу культури – 87,8 тис. грн; управління справами – 100 тис. грн (відповідне фінансування отримала Муніципальна поліція); управління праці та соціального захисту населення – 621,4 тис. грн; на житлово-комунальне господарство – 1,079 млн грн.

   На капітальні й поточні ремонти закладів освіти направлено 1,6 млн грн.

   Спрямовано 150 тис. грн на продовження капітального ремонту фізіотерапевтичного відділення і 155 тис. грн на облаштування колясочної у дитячій міській лікарні.

   На пільгові перевезення виділено 310 тис.грн.

   Додатково для відшкодування ОСББ частини кредитів на заходи з енерго-збереження направлено 100 тис.грн.

  Також виділено 200 тис. грн на матеріальну допомогу громадянам, у тому числі онкохворим, і 100 тис.грн на реалізацію програми «Призовник».

   У сфері житлово-комунального господарства кошти спрямовано на придбання протиожеледного матеріалу і запчастин до спецтехніки, ремонт тротуару по пр. Будівельників (Перемозький мкр-н) тощо.

   З метою забезпечення обслуговування збудованого водоводу в 15-му мікрорайоні міська рада передала об’єкт з комунальної власності на баланс ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

   У зв’язку зі змінами у законодавстві на сесії затверджені у новій редакції документи: Положення про управління праці та соціального захисту населення; Положення про Олександрійський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Депутати внесли доповнення до плану підготовки регуляторних актів на 2017 рік.

   Внесені зміни до Програми відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження у зв’язку з тим, що збільшилася кількість банків, які надають «теплі» кредити. Сьогодні це: «Ощадбанк», «УКРГАЗБАНК», «ПриватБанк» та «Укрексімбанк».

   З метою припинення несанкціонованої стихійної торгівлі по пр. Соборному у невстановлених місцях та створення належних умов для здійснення торговельної діяльності міська рада затвердила розміщення тимчасових майданчиків для торгівлі.

   Варто зазначити, що всі вищезгадані ухвали виносилися депутатами злагодженим голосуванням. Доти, доки справа не дійшла до планового питання під порядковим номером 10, яке стосувалося коригування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Висловлюючись простіше – питання підвищення цих тарифів. Втім, щоб формулювати суть розгляду точно, слід трохи повернутися до передісторії: відповідним рішенням виконавчого комітету міськради №452 від 6 липня 2017 року ці тарифи вже були «скориговані», але, на думку багатьох депутатів, з процедурними порушеннями, у зв’язку з чим депутати від фракції «Солідарність» добилися внесення на розгляд сесії проекту рішення про скасування згаданої ухвали виконкому №452.

   Власне, «розгляд питання» розпочався ще до початку сесії того ж ранку, 8 вересня, перед будівлею міської ради. Там приблизно з півсотні міських активістів організували мітинг з вимогою скасувати підвищення квартплати, висловити недовіру міському голові, членам виконкому, юридичному управлінню, управлінню економіки міської ради разом з їхніми керівниками за прийняте виконкомом рішення. З початком сесії актив народної групи піднявся на 4-й поверх до сесійної зали.

   Отож неважко здогадатися, що коли до цього усі попередні проекти рішень розглядалися сесією досить швидко, то на десятому пункті черги денної у залі розгорілися неабиякі пристрасті.

  Зі слів депутата від «Солідарності» Віталія Заріцького, який з трибуни доповідав по внесеному ним проекту рішення, витікало, що не лише порядок підготовки та ухвали виконкомом такого надважливого і болючого питання для міської громади, як підвищення тарифу, ряснів порушеннями – їх не була позбавлена і сама методика розрахунку нових тарифів. Депутат ґрунтовно підготувався до виступу: декілька аркушів з наведеними цифрами аналізу складових нового тарифу не залишали, здається, сумнівів, що нові «квартплатні» тарифи не лише економічно не обґрунтовані її авторами від управління економіки (як того вимагає державне законодавство), а просто «підігнані» під потреби конкретного замовника робіт з утримання будинків і прибудинкових територій – КП «Житлогосп». Це проглядалося і в закладених у розрахунки витратних складових новоприйнятого тарифу (підвищення ціни електро-енергії та мінімальної заробітної плати), і в інших його компонентах, на що також звернув увагу доповідач. Крім того, за словами В.Заріцького та інших виступаючих депутатів, рішення про підвищення тарифів готувалося без скликання відповідної комісії та обговорення на ній даного питання.

   Доповідь мала резонанс від опонентів «Солідарності» – «Опозиційного блоку». Висловили свої аргументи стосовно неможливості відміни вже підвищених тарифів і міський голова, його заступники та секретар міськради. Їхня аргументація новизною не відрізнялася. Сказано було дуже багато палких речей, але суть зводилася до одного: залишати тариф незмінним означає розвалити з таким трудом створену житлово-комунальну систему міста і взагалі дестабілізувати його інфраструктуру й соціальні настрої.

   Слід зазначити, активна група глядачів, яка у сесійній залі зайняла крісла для відвідувачів, не була байдужими спостерігачами: вони доволі емоційно реагували на те, що відбувається і раз по раз намагалися втручатись у процес обговорення питання та перебивали доповідачів.

   Розрядити ситуацію намагався заступник міського голови з економічних питань і депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Гриценко. Він обґрунтовував липневе підвищення квартплати тим, що вартість послуг, які складають розмір квартплати, не змінювалася з 2011 року, тим часом головні складові тарифу – вартість енергоносіїв (зокрема електроенергії) та мінімальна заробітна плата працівників зросли у два і більше рази. «Тому це навіть не можна назвати підвищенням, це лише необхідне коригування тарифу з метою, аби підприємство «Житлогосп» хоча б якось могло функціонувати», – переконував С.Гриценко. Звісно, з ним був повністю солідарний і директор КП «Житлогосп» Олександр Долгіх, який теж виступив на захист очолюваного ним підприємства і скоригованих тарифів (О.Долгіх є також депутатом міськради – від «Опозиційного блоку»). Прибічниками тарифного підвищення наводився і такий аргумент: все одно в Олександрії не менше 75 відсотків сімей отримують субсидії, отож ця переважна більшість ніякого подорожчання не відчує – все покриють державні кошти. Ну а решта 25% жителів – це заможний прошарок, вони, мовляв, якось потерплять.

   Гарячі дебати тривали близько години, перш ніж було оголошено по-іменне голосування з даного питання. Результати його такі: рішення про скасування тарифу підтримали депутати від «Солідарності», «Самопомочі», по одному депутату від «УКРОПу» та «Радикальної партії» – всього 14 чоловік. Проти були «опозиціонери» (7 голосів), інші утрималися (11 голосів). Як наслідок, проект рішення про скасування скоригованих тарифів на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій не набрав необхідної кількості (половини від присутніх) голосів, отож липневе рішення виконкому про скориговані тарифи залишається чинним.

  Крім того, наприкінці сесії було ухвалене рішення з ряду земельних та архітектурних питань.

О.Осауленко

коментарі 2

 • Анонім пишет:

  …”не набрав необхідноі кількості ( половини від присутніх) голосів”!? Що за бред ви несете, які присутні, яка половина?
  В міськраді 36 депутатів, рішення сесії про прийняття будь-якого питання потребує -половина + 1голос, тобто не менше 19-ти голосів! Вся процедурна околесиця – “утримався”, “проти”, “не приймав участі у голосуванні(вийшов із зали)” НЕ мають ніякого продуктивного значення у вирішенні питання.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Анонім пишет:

  Окрім липневого рішення √452, було ще грудневе від 29/12/16р, яке впроваджене в дію у лютому 17року. Там вже було коригування по тим самим двом складовим тарифу – мін.з/пл 3200грн і ел. ен. Тепер знову +на 34%! Тією ж мордою у той же самий вінегрет. Темпи вражаючі, незабаром перемога над здоровим глуздом і повний аллес.

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень