Депутати перейменували перейменоване і знайшли «тіньову» землю
28 квітня відбулася чергова тридцять перша сесія Олександрійської міської ради, на порядок денний якої було внесено більше двадцяти питань. У роботі засідання взяли участь 28 депутатів.
Але перед початком розгляду черги денної, згідно з регламентом, депутати скористалися правом оголосити свої звернення. Сергій Гриценко передав прохання мешканців будинку №28, що на вул. Перспективній, завершити розпочатий минулого року, але не закінчений капітальний ремонт цієї будівлі. Також він звернувся до присутнього на сесії начальника міського відділу Національної поліції Олександра Котиги від імені жителів будинку №10, площа Соборна, з проханням звернути увагу на кубло наркоманів, яке знайшло собі місце в одній із квартир даного будинку. У свою чергу, звернення до правоохоронців передав і депутат Володимир Дожджаник – від мешканців мікрорайону Перемога, яких також дуже непокоять численні факти вживання і розповсюдження наркотиків у їхньому середовищі, а тому люди просять міський відділ поліції та громадське формування «Сокіл» посилити патрулювання у цьому районі.
У ході розгляду планових питань проект рішення «Про затвердження положення про звітування олександрійського міського голови, депутатських комісій, виконавчих органів, постійних комісій та депутатів міської ради» запропонував Андрій Коломійцев. На його переконання, досі чинне відповідне законоположення потребує доповнень і уточнень стосовно ряду моментів, оскільки не всі депутати сумлінно ставляться до свого обов`язку регулярно звітувати перед виборцями. Але як зазначив у коментарі на цей виступ колега доповідача – депутат Олег Банковський, «цей проект рішення не був підтриманий у депутатській комісії з питань законності, тому що запропоновані додаткові уточнення навряд чи будуть корисними для вже визначеного законодавством порядку звітування перед виборцями». При голосуванні пропозиція не набрала необхідної кількості голосів і тому не була прийнята.
Враховуючи результати оцінювання та рішення комісії щодо проведення конкурсу з визначення приватного партнера для реалізації проекту «Організація виробництва будівельних матеріалів та будівельної сировини на землях золосховища Олександрійської ТЕЦ 1-2», депутати визнали переможцем конкурсу ТОВ «Альянс Груп Лімітед» та вирішили укласти договори з керівництвом даного підприємства-інвестора.
Міська рада затвердила програму забезпечення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку «Сокіл-1» на 2017-2020 роки.
У зв’язку з кадровими змінами депутати затвердили оновлений склад комісії з проведення огляду-конкурсу «Кращий благоустрій приватної садиби» та щорічного міського конкурсу «Олександрієць року».
Присутні внесли зміни до Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Олександрії», якими встановили грошову допомогу на поховання у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, визначених законодавством України станом на 1 січня 2017 року.
Депутати затвердили базову мережу закладів культури міста, до якої входять 24 установи. Також присутні змінили найменування Димитрівської музичної школи на «Комунальний заклад «Дитяча музична школа «Перлина» селища Олександрійського».
Питання перейменувань цим не вичерпалися. До міської ради звернулася міська громадська організація «Спілка інвалідів Чорнобиля» з проханням змінити назву вулиці Перспективної на вулицю Героїв Чорнобиля. Але з протилежним проханням від мешканців цієї ж вулиці виступив представник громадськості В’ячеслав Чебишев. За його словами, люди категорично не хочуть ще раз змінювати назву вже перейменованої минулого року вулиці. Адже багато хто з олександрійців, що мешкають на новоназваній вулиці Перспективній (колишня 50 років Жовтня), вже встигли внести зміни у різні житлові, юридичні та інші документи. А тут пропонується наступне перейменування…
«Люди дуже не хочуть ще раз витрачати на це кошти і навіть погрожують судитися з міською радою. Крім того, їм уже подобається нова життєстверджуюча назва вулиці – «Перспективна». Ми всі за те, щоб увічнити пам’ять героїв Чорнобиля у назві будь-якої олександрійської вулиці, але не нашої», – переконував депутатів доповідач.
Депутати дослухалися до цих прохань (тим більше, що присутня на сесії голова даної громадської організації Людмила Комлєва не наполягала на перейменуванні саме цієї вулиці) і знайшли «соломонове рішення»: назвали Європейську площу на честь Героїв Чорнобиля.
Таке рішення було підкріплене ще й тим, що саме на цій площі перед міською радою вже почалося будівництво пам’ятника «Дякуємо за життя», присвяченого ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
Також було перейменовано одну з вулиць нашого міста. Розглянувши подання відокремленого підрозділу громадської організації «Кіровоградська федерація панкратіону України у м. Олександрії», депутати перейменували вулицю Староонуфріївську ( колишню Пархоменка) на честь Максима Бендерова – неодноразового чемпіона України, чемпіона світу з панкратіону, військово-спортивного багатоборства, військовослужбовця, учасника антитерористичної операції на Сході країни. М.Бендеров раніше проживав на цій вулиці. Він загинув під час АТО 14 липня 2014 року.
На цій черговій сесії заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства було призначено Андрія Некрасова.
До цього часу він очолював управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування міської ради, ще раніше обіймав посаду начальника Олександрійського управління експлуатації газового господарства. Нагадаємо: попередній заступник міського голови з питань ЖКГ Геннадій Лоцман звільнився з займаної посади за власним бажанням.
Крім того, на сесії було прийнято рішення з ряду земельних питань, у тому числі ухвалено Порядок здійснення самоврядного конт-ролю за використанням та охороною земель у м. Олександрії. У ході розгляду цих питань не обійшлося без несподіванок. Наприклад, багато хто з присутніх був здивований ось такою обставиною. Одну із земельних ділянок, що у межах міста, виявив бажання взяти в оренду для господарських цілей певний підприємець. Але тут з’ясувалося, що цю, начебто не сільськогосподарського призначення землю, вже два роки самовільно засіває сільгоспкультурами і збирає врожай інший суб’єкт господарювання, не сплачуючи за це жодної копійки податків. Даний факт підтвердила депутат обласної ради, перший заступник міського голови Людмила Давиденко, зазначивши, що незаконне використання землі було зовсім недавно виявлене і задокументоване відповідною комісією виконавчих органів міськради спільно з представниками Національної поліції. Більше того, за її словами, до даних незаконних дій причетний один із депутатів міської ради. В результаті питання було зняте з розгляду для подальшого з’ясування правоохоронними органами всіх обставин. Що стосувалося інших питань оренди землі, вони вирішувались у робочому порядку.
Наш кор.
Про незаконні с/г прибутки з “не сільськогосподарськоі” землі, так втаємничено і обговорювалось на сесіі? Вищому відкритому, прозорому, чесному органі місцевого самоврядування!
Чи це Наш кор. такого туманУ напустив?
Питання-проект змін до регламенту Ради, не вносилось і не розглядалось?
Напружились і перейменували на “Перлину”, -геть не актуально, поетичніше та злободенніше було б -“Бурштинонька”. Ім’я визначає долю, заявляють астрологи.
Не слід цим нехтувати, ще гірше “туманити” його у секреті Полішинеля. имхо
Мне нравится! 0