4.05
2018

    Низку важливих для життя міста питань вирішили депутати на сесії міської ради у п`ятницю, 27 квітня. Зокрема, було прийняло рішення про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Олександрійської міської ради», що дозволить, згідно з вимогами нового законодавства, створити спеціалізовані класи для учнів з особливими освітніми потребами на базі ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 ім. М.Горького. По закінченні учні отримуватимуть атестат не спеціалізованої школи, а загальноосвітньої. До того ж, такий крок дозволить отримати додаткове державне фінансуваня у сумі понад 3 млн грн.


    Крім того, затверджено ряд міських цільових програм стосовно розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти на 2018-2021 роки; розвитку фізичної культури і спорту до 2021 року; покращення умов обслуговування платників податків м.Олександрії; розвитку територіального сервісного центру, що надає послуги з реєстрації транспортних засобів, видачі довідок щодо відсутності судимостей; програму для забезпечення виконання рішень суду на 2018-2020 роки.

   Враховуючи прийняття закону щодо вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів, депутати затвердили перелік суспільно корисних робіт для порушників, які ухиляються від сплати аліментів.

   Також через кадрові зміни депутати оновили склад оргкомітетів з проведення конкурсів «Олександрієць року», «Кращий благоустрій приватної садиби» та комісії з визначення осіб для нагородження відзнакою «За заслуги перед Олександрією».

     Депутати внесли зміни до міського бюджету на поточний рік, збільшивши доходи і видатки на суму 21,9 млн грн, у тому числі за рахунок державної дотації на здійснення делегованих державою повноважень з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у розмірі 20,5 млн грн; субвенцій з обласного бюджету: 592,9 тис.грн на освіту, 132 тис. грн – на медицину, 475,4 тис.грн – на підтримку дітей з особливими освітніми потребами; перевиконання річного плану по спеціальному фонду бюджету розвитку на 255,8 тис. грн та вільних лишків, що склалися станом на 1 січня 2018 року – 52 тис.грн. Також проведено внутрішній перерозподіл коштів по галузях. 8,5 млн грн спрямовано на заробітну плату молодшому обслуговуючому персоналу освітніх закладів; 12 млн грн – на сплату за енергоносії бюджетних закладів; 720 тис.грн – на пільгові перевезення за квітень-травень; 793 тис. грн – на придбання комп’ютерів для впровадження медичної реформи; 348 тис.грн – на оздоровлення дітей працівників бюджетної сфери; 270 тис.грн – на співфінансування закупівлі ноутбуків для учнів перших класів у рамках впровадження нового стандарту освіти; 132 тис.грн на інсулін для хворих на цукровий діабет та виділено 45 тис.грн субвенції сел. Олександрійському на ремонт вуличного освітлення.

   У Центрі надання адміністративних послуг розширився спектр обслуговування громадян, тому на сесії затверджено новий перелік послуг, який збільшився із 160 до 200.

   На сесії було ухвалено рішення з ряду земельних та архітектурних питань. З метою наповнен-ня міського бюджету депутати внесли зміни до рішення «Про місцеві податки і збори», встановивши ставку земельного податку у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки для органів державної влади, місцевого самоврядування, органів ДСНС, Нацполіції, СБУ та прокуратури. Від сплати земельного податку звільнено підрозділи Збройних Сил України та Нацгвардії.

   Депутати схвалили рішення про припинення права користування земельними ділянками під деякими металоприймальними пунктами. У результаті у 16 підприємців їх вилучать. Рішення з усіх питань сесії, а їх було 32, приймалися оперативно і майже одноголосно.

Кіра Давидова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень