26.07
2021

25 вересня 2018 року чоловік побив колишню дружину за те, що та перешкоджала його побаченню з сином. У цей день обвинувачуваний приїхав до помешкання жінки (згідно з рішенням комісії з питань захисту прав дитини Олександрійської міської ради йому було дозволене побачення з малолітнім сином лише у дні за встановленим графіком). Не заставши нікого вдома, він поїхав на дачу колишньої дружини, що знаходиться на території садово-городнього товариства «Інгулець».

Чоловіка обурив як факт приховування сина, так і те, що дружина примушує малолітню дитину працювати на городі. Як йдеться у матеріалах слідства, обвинувачуваний «завдав два удари головою у лобну частину голови останньої, від яких вона втратила рівновагу та впала на землю. Продовжуючи свій злочинний умисел, став наносити тілесні ушкодження ногою у різні частини тіла, у тому числі і в область голови потерпілої. У цей момент сусідка, почувши крик, прийшла з метою захистити жінку, проте, незважаючи на неї, чоловік спричинив ще один удар у голову потерпілої. Після цього, погукавши свого малолітнього сина, направився до свого автомобіля та посадив його туди. Побачивши це, потерпіла направилася до автомобіля, проте чоловік двічі відштовхнув її, від чого вона впала на землю» …
Згідно з висновком судово-медичної експертизи, жінка отримала тілесні ушкодження у вигляді гематом, закритого перелому пальця, черепно-мозкової травми. Обвинувачуваний визнав себе винним частково та повідомив, що «мати постійно б`є сина, зокрема коли у неї немає настрою, але про випадки домашнього насильства він у поліцію не повідомляв. Потерпілу не бив, тільки відштовхнув».
У свою чергу потерпіла повідомила, що в той день була у себе на дачі разом із сином: “Приїхав колишній чоловік та почав кричати, що він сьогодні не побачив сина, та чому залучила його до праці на городі для збору врожаю”. Потерпіла вказала, що взяла його з метою допомоги, оскільки необхідно готуватися до зими та збирати овочі тощо. Обвинувачуваний розлютився та почав штовхати, а вона впала й заплакала. Вона підвелася, а обвинувачений підійшов та вдарив її головою у лоб, та після узяв однією рукою за куртку, а іншою рукою наніс удар в груди, після цього удару остання впала на землю, а він продовжив серію ударів, уже ногою.
Потерпіла вказала, що підставою розірвання шлюбу між ними були постійні побиття її та знущання. Вона неодноразово зверталася до поліції з метою притягти до відповідальності чоловіка, але марно. За даним фактом слідчі декілька разів закривали кримінальне провадження. Випадків її побиття було дуже багато, навіть коли вона іде просто вулицею у місті, а поряд випадково проїжджає колишній чоловік, то він зупиняється і біжить її вдарити або штовхнути. Свідок у судовому засіданні повідомила, що 25.09.2018 року була у себе на дачі та почула крики від сусідки. Вона побачила, що потерпіла у сльозах лежала на землі, була вся у грязюці, а обвинувачуваний бив тендітну жіночку. Свідок почала кричати, щоб обвинувачений припинив, а він відповідав, щоб вона не мішалася та зазначив, що якби її раніше убив, то вже б відсидів.
Виносячи вирок, суд, окрім іншого, врахував те, що після нанесення тілесних ушкоджень обвинувачуваний не надав медичної допомоги та не з`ясовував про подальше лікування колишньої дружини. Крім того, забрав сина до свого помешкання та більше не виконував графіка, затвердженого органом опіки щодо свого спілкування з сином.
Обвинувачуваного було визнано винним та обрано покарання у вигляді позбавлення волі на строк 1 рік. Також суд задовольнив цивільний позов потерпілої та зобов`язав стягнути на її користь моральну шкоду у розмірі 50 тис. грн.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень