Створення універсального безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю – один з пріоритетних векторів роботи Кіровоградської ОДА
У Кіровоградській ОДА відбулося чергове засідання обласного комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Поліщука сьогодні, 19 жовтня.
Сергій Поліщук наголосив, що обласна державна адміністрація вже розробила проект обласного плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, а 13 жовтня проект представили та обговорили під час засідання Громадської ради при ОДА.
Під час доповіді начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторія Кулікова акцентувала увагу на основних напрямках безбар’єрності – фізична, інформаційна, суспільна та громадянська, освітня, економічна та цифрова.
«Мова йде про охоплення усіх категорій населення області – дорослих та дітей та низки галузей. Це інфраструктура, сфера житлово-комунального господарства, освіта, молодь та спорт, соціальний захист, охорона здоров’я, культура та цивільний захист. До організації та виконання обласного плану долучається обласна державна адміністрація та РДА, а також органи місцевого самоврядування і територіальні органи міністерств та відомств України», – зазначила Вікторія Кулікова.
Зокрема, у плані заходів передбачається функціонування закладів культури та спорту для всіх верств населення, безперешкодний доступ до спортивних споруд, запровадження комплексу реабілітаційних та абілітаційних послуг для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
План передбачає придбання шкільних автобусів, пристосованих для дітей з інвалідністю, створення харчової безбар’єрності та підвищення рівня якості послуг і закладах спеціальної освіти, розвиток інклюзивно-ресурсних центрі, недискримінаційний цільовий розподіл гарантій та пільг, а також доступність до виклику екстрених служб.
Також передбачено залучення осіб з інвалідністю до культурного життя, а також доступність інфраструктури до культурних середовищ, доступність транспорту, організація захисту та безпеки осіб з інвалідністю під час надзвичайних ситуацій, покращення пішохідної інфраструктури та доріжок для велосипедистів.
Залишити відповідь