3.12
2024

До кінця року військовослужбовці, які самовільно залишили місце служби або вчинили дезертирство, мають можливість повернутися до військових частин без ризику отримати покарання.

Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура Південного регіону, передає Златопіль.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням рф, кількість правопорушень серед військовослужбовців значно зросла. Законодавство передбачало покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 років для тих, хто залишив службу або вчинив дезертирство.

Однак, 21 листопада 2024 року був ухвалений Закон України №4087-IX, який дозволяє військовослужбовцям, що вперше скоїли такі правопорушення, повернутися до служби до 1 січня 2025 року без притягнення до кримінальної відповідальності.

Умови повернення:

  • Прибути до своєї військової частини або місця служби.
  • Офіційно заявити про намір відновити службу.
  • Поінформувати спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, територіальні управління ДБР, Національну поліцію або Територіальне управління Військової служби правопорядку.

Соціальні гарантії:
Для тих, хто повернеться до лав армії, передбачено поновлення грошового забезпечення та інших соціальних виплат.

Спеціалізована прокуратура наголошує: військовослужбовці, які виконають ці умови до 1 січня 2025 року, будуть звільнені від покарання за правопорушення, пов’язані із самовільним залишенням служби чи дезертирством.

Це важливий крок для зміцнення обороноздатності країни та відновлення справедливості в умовах воєнного стану.

2.12
2024

Військовослужбовці, які добровільно повернуться до військових частин до 1 січня 2025 року, будуть поновлені на службі з усіма соціальними гарантіями. Про це заявила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За словами Сапьян, ключовою метою закону є створення умов для тих військових, які самовільно залишили місця служби, повернутися без докорів сумління та уникнути конфліктів із законом.

Що передбачає закон:

  • Військовослужбовці, які залишили частини чи дезертували до набрання чинності законом, можуть добровільно повернутися на службу до зазначеного терміну.
  • Командири частин мають відновити дію контракту, забезпечення військовослужбовця (грошове, продовольче, речове тощо) та всі пільги протягом 72 годин після повернення.
  • Одночасно командир повідомляє органи досудового розслідування та військову службу правопорядку про поновлення контракту.

Юридичні аспекти:
Як пояснила Сапьян, автоматично запускається процедура закриття кримінальних проваджень, які були розпочаті щодо таких військовослужбовців.

Водночас, якщо військові не повернуться до служби до 1 січня 2025 року, кримінальні справи щодо дезертирства чи самовільного залишення частини можуть завершитися вироком.

«За такі дії передбачене покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років. Але сьогодні ми говоримо про те, що військові частини готові радо прийняти своїх побратимів назад на службу», – підкреслила радниця ДБР.


📹 Дивіться відеокоментар Тетяни Сапьян

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень