В аптеках міста з’явилися маски та дезінфікуючі засоби
За інформацією управління економіки міської ради, у двох аптеках міста з’явилися маски та дезінфікуючі засоби.
[Читати детальніше]За інформацією управління економіки міської ради, у двох аптеках міста з’явилися маски та дезінфікуючі засоби.
[Читати детальніше]З першого квітня КЗ «Староосотський дитячий обласний протитуберкульозний санаторій» Олександрівського району Кіровоградскої області не фінансується державою. Працівники не отримають зарплатні, а дітей-пацієнтів немає чим годувати й лікувати.
«Третього березня я в усній формі отримала вказівку звільнити усіх працівників, а хворих дітей виписати з закладу. Я краще сама піду, ніж звільню людей. А як же діти, куди їх відправлять? Офіційних розпоряджень, що робити далі, я досі не отримала», — розповіла CBN головний лікар «Староосотського дитячого обласного протитуберкульозного санаторію» Надія Левченко.
У закладі нині лікується близько сотні маленьких пацієнтів.
«У нас перебувають знедолені дітки, позбавлені батьківського піклування. Їхнє лікування немає кому оплачувати. Наші пацієнти з неблагополучних сімей, де для них є повторний ризик захворіти на туберкульоз», — зауважила головлікар.
В умовах карантину заклад не виписує та не приймає на лікування хворих. Але дітей, які перебувають на стаціонарі, потрібно годувати.
«Готуємо дітям із продуктів, які надали волонтери. Благодійники закупили нам борошна, круп, є ще трохи овочів і молочних продуктів. Запаси закінчуються. Ми самотужки годуватимемо дітей, поки зможемо», — додала медик.
Наразі очільниця санаторію та його працівники мало не щодня надсилають звернення до депутатів обласної ради, аби ті розглянули питання переведення закладу на фінансування з обласного бюджету.
Нагадаємо, з 1 квітня в Україні стартував другий етап медреформи. Відтепер лікарні отримуватимуть гроші з держбюджету за кожного вилікуваного пацієнта.