У місті оновлюють дорожню розмітку
Наразі відповідні роботи здійснюються по пр. Соборному від вул. Героїв Сталінграду, включаючи площі Соборну і Покровську.
[Читати детальніше]Наразі відповідні роботи здійснюються по пр. Соборному від вул. Героїв Сталінграду, включаючи площі Соборну і Покровську.
[Читати детальніше]
Президент України Володимир Зеленський імовірно приїде у Кропивницький у понеділок, 19 серпня. Про це «КП» повідомляють власні джерела.
Під час робочої поїздки Зеленський представить нового очільника або очільницю Кіровоградщини.
Нагадаємо, нині обовʼязки голови облдержадміністрації виконує Світлана Лобанова.
Правоохоронці розшукують чоловіка, який у парку «Шахтар» м.Олександрія посеред дня зґвалтував 13-річну дівчинку, яка поверталася парком додому.
[Читати детальніше]Жители улицы Знаменской не раз обращались к местной власти с просьбой ограничить движение крупногабаритного транспорта – большегрузы, идущие на большой скорости, не только разрушают дорожное покрытие, но и являются постоянным источником шума и загазованности, а вибрации от их движения разрушают близлежащие дома. Исполком поручил УЖКХ обратиться в Департамент патрульной полиции с просьбой разрешить движение автотранспорта по этой улице только по направлению к Знаменке.
Елена Карпачева
Предприниматель Евгений Ленок – собственник бывшего кинотеатра на площади Покровской (Кирова) – признался, что сейчас у него нет возможности привести здание в порядок.
[Читати детальніше]В Александрии в очереди на получение жилья стоят 108 детей-сирот и лишенных родительской опеки, из них двое – с инвалидностью. Для того, чтобы обеспечить их жильем, нужно свыше 33 млн гривен.
[Читати детальніше]День шахтера, который когда-то был одним из главных праздников Александрии, уже давно не отмечается. Нет ни салютов, ни концертов, ни чествований лучших работников и ветеранов отрасли, как это было когда-то. Но в этом году, по ходатайству представителя Укруглепрофсоюза в Александрийском буроугольном регионе М.Орла, секретаря Александрийского (Димитровского) поселкового совета А.Дмитренко и председателя Пантаевского поселкового совета И.Бульбы за многолетний труд и заслуги будут отмечены ветераны труда угольных предприятий.
[Читати детальніше]10,3 млн гривен не хватает до конца года на выплату зарплаты в сфере медицины и 9 млн гривен – в системе образования Александрии, сообщил городской голова Степан Цапюк.
[Читати детальніше]Городской дом культуры сегодня похож на улей – здесь полным ходом идет ремонт внутренних помещений. Его внешний вид уже оценили горожане, и в подавляющем большинстве комментариев их отзывы были положительными, а то и восхитительными.
[Читати детальніше]Кожна влада в Україні хоче стати кращою за попередню. Або хоча б виглядати. А кожен президент спочатку хоче увійти в історію. Але починають всі однаково. Зі звільнення чиновників вищих рангів.
Була надія, що від цієї традиційної кадрової «вирубки» нова влада відмовиться, і їй на зміну прийдуть демократичні методи відбору кандидатів, де вагоме слово має бути за населенням регіонів, якими переможці конкурсу будуть керувати або представляти їх у парламенті. І щось таке ми навіть не раз чули від Зе-команди, але, на жаль, у потрібний момент не виявилося потрібних законів. Не залишили «папєрєднікі». У результаті країна отримала аж дві третини нових облич у Верховній Раді. Але про парламент і Кабмін – трохи пізніше, після 1 вересня. Зараз поговоримо про голів регіонів. Про губернаторів.
«Позиція президента полягає в тому, що всі голови ОДА повинні бути звільнені», – сказала його прес-секретар Юля і майже не обдурила: 11 червня Володимир Зеленський звільнив 15 голів облдержадміністрацій. Хоча, як відомо, в Україні 24 області.
«Всі так всі» – не вийшло. Ті, кого залишили, відчувають себе не те щоб зрадниками, швидше чужими серед своїх. Сидять тихо, як миші, не знаючи, яка віжка завтра потрапить під хвіст президенту і його Богдану. А ті, кого звільнили, з образою дивляться на «залишених», порівнюють себе з новопризначеними і думають: «Ну от якого біса!» Але найприкріше тим, кого Зеленський звільнив більше місяця тому і нікого на їх місце не призначив.
Немов у відповідь на запитання «з місць» в одному зі своїх інтерв’ю глава президентського офісу Андрій Богдан пояснив, що ідея вибору глав областей шляхом референдуму не вмерла: «Є варіант через рік це поєднати з місцевими виборами». А чого, тепер можна і через рік – куди поспішати?
Треба сказати, що буквально всі українські президенти відрізнялися вмінням тримати майже нескінченну паузу при призначенні губернаторів і глав райдержадміністрацій. По півроку тягнули з указами. А в. о. – вони тимчасові виконавці і є: навіщо починати нові проекти, якщо завтра можуть звільнити?
Втім, коли читаєш досьє на нових губернаторів, починаєш думати: а може, воно на краще, що Володимир Олександрович не поспішає з призначеннями?
Голова Закарпатської області Ігор Бондаренко – «великий» бізнесмен, власник мережі з семи кав’ярень у Мукачевому та Ужгороді. Круто? Його колега, губернатор Черкащини Ігор Шевченко, – власник фірми, яка займається переробкою та консервуванням м’яса свійської птиці.
Новий голова Луганської ОДА Віталій Комарницький – ректор Луганського держуніверситету внутрішніх справ. У минулому член Партії регіонів, депутат Луганської облради від ПР. «А що, так можна було?!»
Можна продовжувати, але не хочеться. Нехай кожна область сама свій геморой лікує. Нас наша хвилює – Кіровоградська. Скільки не намагався отримати хоч якусь інсайдерську інформацію – нічого не виходить. Мовчать у столиці, як партизани. Одеській області цілих п’ять кандидатів запропонували на вибір, а для нас – «Немає кандидатури», «Тривають консультації».
Чому Володимир Зеленський гальмує з призначенням губернатора Кіровоградщини – не можу пояснити. Тим більше, що один мудрий чоловік (Коломойський його прізвище) дав новому президенту слушну пораду: «Якщо обирати, кого призначати – тих, кому довіряєш, чи професіоналів своєї справи, – я б побажав йому призначати на першу позицію тих, кому довіряєш, а заступників – професіоналів». Втім, є у мене одна здогадка.
Поки писав колонку, згадалася давня історія. Якось на концерті «95-го кварталу» в обласній філармонії (а я був на всіх, спасибі Миколі Івановичу Кравченку), «кварталівці» так некрасиво пройшлися по Кіровограду, що глядачам ніяково стало. Мовляв, відстій тут у вас повний! Ну, не Кривий Ріг у нас, звичайно, але ми ж квитки недешеві купили, зал переповнений, ляскаємо щосили – за що з нами так? Сам жарт забувся, і навіть осаду не залишилося. У нас не залишилося, а у Володимира Зеленського – не впевнений…
Юхим Мармер, «Україна-Центр»
16 серпня – 60 років тому в Олександрії здано в експлуатацію перший в Радянському Союзі завод гірничого воску (Семенівський завод гірничого воску) потужністю 4500-5000 тон сирцю буровугільного воску на рік.
[Читати детальніше]